W Lizbonie trudno skupić się na nauce

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 08:30
Małgorzata Stelmach to dwukrotna stypendystka Erasmusa. Trafiła do Lizbony i ani przez chwilę tej decyzji nie żałowała. W Czwórce opowiedziała, jak studiuje się w Portugalii.
Audio
  • W Lizbonie funkcjonują dwa publiczne Uniwersytety (Czwórka/Studenci w świat wzięci)
Żółty tramwaje - jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Lizbony
Żółty tramwaje - jeden z najbardziej charakterystycznych elementów LizbonyFoto: GlowImages/EastNews

Budynek
Budynek Uniwersytetu w Lizbonie,
foto: Wikipedia/CC

Licząca sobie ponad pół miliona mieszkańców Lizbona uważana jest za jedno z najpiękniejszych i najprzyjemniejszych do życia miast w Europie. Położona nad Oceanem Atlantyckim, zachwyca też architekturą. - To wszystko sprawia, że czasem trudno się skupić na nauce. Klimat Lizbony sprzyja bardziej zwiedzaniu, relaksowaniu się, godzinom rozmów w kafejkach - przyznała ze śmiechem Stelmach w audycji "Studenci w świat wzięci" .
Spośród stolic państw Unii w zachodniej Europie, Lizbona nie wyróżnia się cenami. Jest tam drożej niż w Polsce, ale różnice nie są szokujące. Usprawiedliwia je również wyższy komfort życia.
O tym, jak Portugalczycy odnoszą się do Polaków i czy poziom studiów jest wyższy niż w naszym kraju, dowiesz się z nagrania audycji.
***
Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci
Prowadził: Katarzyna Kornet
Gość: Małgorzata Stelmach
Data emisji: 11.11.2014
Godzina emisji: 19.00

 

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Berlin - jedź tam na Erasmusa

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 14:00
Stolica Niemiec kusi energią, przyciąga młodych ludzi. Daje możliwości rozwoju, jest miastem z artystyczno-dekadenckim klimatem, w dodatku o niskich cenach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy z Erasmusa na zagranicznych studiach da się wyżyć?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 15:30
Londyn, ze względu na język angielski i wielokulturowość czy Edynburg, bo tam studenci z Europy mogą liczyć na ekstra pieniądze z uczelni - jaki kraj wybrać na zagraniczne studia i czy stypendium z programu Erasmus + wystarcza na pokrycie kosztów pobytu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Erasmus. Jak dostać się na zagraniczne studia i praktyki?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 08:00
Dobre wyniki w nauce, znajomość języka obcego, a może osiągnięcia naukowe i artystyczne - jakie są kryteria i co jest brane pod uwagę w czasie oceny kandydatów do programu Erasmus? Oto poradnik, jak i gdzie ubiegać się o wyjazd na zagraniczne studia.
rozwiń zwiń