Studiuj sztukę pod dachami Paryża

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 11:30
- Do większości muzeów w Paryżu studenci do 26. roku życia mogą wchodzić za darmo. Jako studentka szkoły artystycznej korzystałam z tego bez umiaru - mówi Zosia Lasocka.
Audio
  • Jak wyglądają studia artystyczne w Paryżu - opowiada uczestniczka Erasmusa Zosia Lasocka (Czwórka/Studenci w świat wzięci)
Studenci szkół artystycznych nie narzekają na nudę w Paryżu. Po zajęciach na uczelni mogą obcować ze sztuką największych mistrzów
Studenci szkół artystycznych nie narzekają na nudę w Paryżu. Po zajęciach na uczelni mogą obcować ze sztuką największych mistrzówFoto: Pixabay/domena publiczna

Studentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu uczyła się na wydziale grafiki. - Wyjeżdżając na Erasmusa zależało mi, żeby jak najwięcej z niego skorzystać, a w szkole, którą wybrałam, uczy znany i ceniony przeze mnie francuski plakacista Michel Bouvet - mówi gość Czwórki. - Możliwość pracy z nim dużo mi dała i otworzyła wiele drzwi.

Studia na Sorbonie? Są w zasięgu ręki! >>>

Rozmówczyni Katarzyny Kornet wytłumaczyła też, dlaczego studenci kierunków artystycznych z Polski cieszą się dużym uznaniem wśród swoich francuskich kolegów oraz dlaczego "grève" spędza sen z powiek mieszkańcom Paryża. Zosia Lasocka radziła, co zrobić, żeby wyjechać w ramach Erasmusa na studia w prywatnej uczelni.

 

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Zosia Lasocka (studentka Akademii Sztuk Pięknych)

Data emisji: 12.05.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/asz

Czytaj także

Global MBA - studia, które spełniają marzenia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 10:30
- Dzięki temu programowi mogłem uczyć się w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i w Chinach - mówi Daniel Nicota, absolwent Wydziału Zarządzania UW.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Singapurze - egzotyczna przygoda

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 11:00
Singapur to miasto-państwo położone w południowo-wschodniej Azji. Tamtejsi studenci są bardzo pracowici, a profesorowie - otwarci i przyjaźni.
rozwiń zwiń