Lizbona - jak wyglądają studia na plaży?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 09:00
Otwarci ludzie, bliskość oceanu i klimatyczne miejscówki. - W Lizbonie najtrudniej studiuje się w semestrze letnim, bo wtedy nauka kompletnie nie idzie w parze z pogodą - przekonuje Karina Balcer.
Audio
  • Dlaczego warto studiować w Lizbonie? (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Wystarczy 30 minut, żeby z Lizbony dotrzeć na ocean. Nic więc dziwnego, że głównym hobby studiującej tam młodzieży jest surfing
Wystarczy 30 minut, żeby z Lizbony dotrzeć na ocean. Nic więc dziwnego, że głównym hobby studiującej tam młodzieży jest surfing Foto: Pixabay/skeeze/dom. publiczna

Czytaj także
londyn 1200.jpg
Studia w Wielkiej Brytanii. To się opłaca!

A uczyć się trzeba, bo jak przekonuje gość Czwórki, poziom na studiach w Lizbonie jest bardzo wysoki. - Zajęcia wyglądają inaczej niż w Polsce, a ich przebieg zależy od zaangażowania studentów. Nie ma rozróżnienia na wykłady i ćwiczenia, zawsze po części teoretycznej jest praktyka - tłumaczy stypendystka Erasmusa i zdradza, na co szczególnie zwracają uwagę wykładowcy z Portugalii.

W audycji sprawdzamy też, ile kosztują studia w Lizbonie, co jest ulubioną miejscówką studentów oraz jak smakuje bacalao – tradycyjne portugalskie danie, które można serwować na 365 sposobów.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Karina Balcer (absolwentka SGH, stypendystka Erasmusa w Lizbonie)

Data emisji: 29.12.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/jp

Czytaj także

Studia w Chinach - duży tłok, mało emocji

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 10:40
- W Kantonie studiuje się w stylu chińskim - mówi Jan Jakub Kowalczyk. - Obcokrajowcy mają tryb indywidualny, miejscowi studenci wręcz odwrotnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat w Nepalu. "Pozwolił wybrać mi zawód"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 11:20
rozwiń zwiń