Jak napisać dobrą książkę?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 14:18
Do polskich księgarń trafiły dwa podręczniki dla dramatopisarzy, scenarzystów i wszystkich piszących: "Podręcznik dramatopisarza. Rozwój bohaterów, budowanie scen i historii" Willa Dunne’a i "Proces dramatopisarstwa. Jak myśleć i pisać teatralnie" Michaela Wrighta .
Czy książka historyczna przeżywa obecnie renesans?
Czy książka historyczna przeżywa obecnie renesans?Foto: Glow Images/East News

Pozycje ukazały się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN z inicjatywy i przy współpracy z Teatrem Dramatycznym m.st. Warszawy. W audycji "Tędy po trendy" opowiemy nie tylko o tym, co zawarto na kartach obu tych książek. Wraz z gościem Czwórki, dramatopisarką, a także stypendystką programu International Residency, zastanowimy się, jak stworzyć dobry dramat na miarę XXI wieku.

Porozmawiamy o tym, jak tworzyć bohaterów, budować sceny i historie, łączące się w logiczną całość. Dowiemy się także, czy każdy może napisać dobrą książkę i jakie predyspozycje powinien mieć pisarz.

Na audycję "Tędy po trendy" zapraszamy w niedzielę, 2 listopada, od godz. 9.00 do 11.00.

(kd)

Czytaj także

"Jaskiniowiec". Książka, która wprowadzi cię w prawdziwy świat zbrodni

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 09:00
"Jaskiniowiec" to mroczna, pełna przemocy powieść. - Spotkacie się ze zwątpieniem, złością, rozczarowaniem i buntem. Ale to zamierzony efekt - powiedział pisarz Jørn Lier Horst w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny w książkach Yu Hua - szara codzienność niezłomnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 10:00
Książka "Chiny w dziesięciu słowach" jest na polskim rynku pierwszą powieścią autorstwa chińskiego pisarza Yu Hua. - To autor empatyczny, który pisze o swoich współobywatelach, kreśląc ich zmagania z potwornie ciężką rzeczywistością każdego dnia - mówi Elżbieta Brzozowska z Wydawnictwa Akademickiego Dialog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powieść "Matka Makryna". Jacek Dehnel opisał wielką mistyfikację XIX w.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 17:00
Słowacki dla niej odrzucił Towiańskiego, Norwid widział w niej symbol Polski, a papież Grzegorz XVI przyjął ją na audiencji. Losy fałszywej zakonnicy katolickiej Makryny Mieczysławskiej stały się podstawą powieści Jacka Dehnela "Matka Makryna".
rozwiń zwiń