Dobry design w zasięgu ręki

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 11:10
Przedmioty od polskich projektantów nie są już niedostępne. Tym razem zastanowimy się co to znaczy "dobry design".
Dobry design w zasięgu ręki
Foto: Fot.: Glow Images

W odpowiedzi na to pytanie pomoże nam Radek Dębniak z Tupatrz! Wzorcownia. Razem z Moniką Graban i Jagą Szymańską restaurują oni przedmioty sztuki użytkowej z lat 50. i 60. oraz tworzą własne, inspirowane tym okresem, meble, lampy, gadżety.

***

Na "Tędy po trendy" zapraszamy w niedzielę (14.12) w godz. 9.00-11.00. Audycję poprowadzą Aleksanda Jasińska i Kamil Jasieński.

(kul0

Czytaj także

Eko moda - chwilowy trend czy stała tendencja?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 14:00
Brytyjska projektantka Suzanne Lee hoduje materiał z zielonej herbaty, drożdży, cukru i garstki bakterii, z których po kilku tygodniach tworzy się organiczna tkanina. Lee "szyje" z niego bluzki, kurtki, kimona, a w zasadzie rzeźbi je, kiedy materiał jest jeszcze mokry i plastyczny. - Projekt jest ciekawy, ale trudno mu wróżyć szansę na wielki sukces - powiedziała Anna Pięta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biżuteria z części samochodowych - nowy trend dla odważnych

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 12:00
Uszczelki, fragmenty filtrów, żarówki z kontrolek - wszystko może się przydać do stworzenia oryginalnej biżuterii z różnych częściach samochodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska moda? Koniec z taftą, czas na sztukę

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 13:20
W czasach blogów, poradników wydawałoby się, że każdy powinien mieć swój styl. - Moda to sztuka wyboru - mówi Anna Pięta. I dodaje, że Polacy radzą sobie coraz lepiej, także dzięki projektantom.
rozwiń zwiń