Moda robotyczna - suknie, które odzwierciedlają nasze emocje

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 12:20
Tkaniny naszpikowane technologią, czujnikami, które pod wpływem naszych emocji zmieniają fakturę bądź kolor - to nowy trend w modzie?
Audio
  • Michał Starost opowiada o nadchodzących trendach i modzie robotycznej, czyli strojach dla odważnych (Czwórka/Tędy po trendy)
Czy kobiety będą na tyle odważne, by tradycyjne ubrania zamienić na takie, które pokażą innym ich emocje?
Czy kobiety będą na tyle odważne, by tradycyjne ubrania zamienić na takie, które pokażą innym ich emocje?Foto: Glow Images/East News

Jak przyznaje Michał Starost, jeden z czołowych i najbardziej wszechstronnych polskich projektantów - to nie tylko jest możliwe. Takie mogą być stroje przyszłości. - W przypadku tego typu ubrań już nawet trudno mówić o tkaninach, to materiały - mówi gość Czwórki i opowiada o wyjątkowej sukni, którą zaprojektował w ubiegłym roku. - Do tworzenia tej odzieży potrzebni są nie tylko kreatorzy, projektanci, ale także m.in. inżynierowie, dzięki którym będzie ona działać.

Dla kogo projektuje się tego typu niezwykłą odzież? - Nie ma podziału na ludzi przeciętnych i nieprzeciętnych. Są ci, którzy chcą żyć kolorowo i ci, którzy nie mają takiej potrzeby - mówi Starost. - Dlatego takie suknie są tak naprawdę dla każdego, kto ma fantazję.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Michał Piwowarek

Gość: Michał Starost, projektant i kreator mody

Data emisji: 01.02.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd/mc)

Czytaj także

Projektant mody czy zwykły krawiec?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 13:00
Moda to prężnie rozwijająca się branża łącząca sztukę z rzemiosłem. Sprawdzimy jak na tym tle wypadają polscy projektanci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świadoma moda, czyli etyka na wieszaku

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 14:00
- Sieciówki to nie jedyne wyjście, żeby dobrze wyglądać - tłumaczą pomysłodawczynie. - Proponujemy alternatywne rozwiązania, dzięki którym możemy pomóc innym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drugie życie słoików - nowy trend w designie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 10:00
Słoik jest trendy, jest w modzie. Naczynie, które w ostatnim czasie zrobiło zawrotną karierę w świecie designu. O tym opowiadaliśmy w "Tędy po trendy".
rozwiń zwiń