Złombol - autami z czasów PRL przez Europę

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 14:00
Starym żukiem przejechali najtrudniejsze trasy w Europie, żeby dotrzeć do królowej przełęczy - Passo dello Stelvio we Włoszech. Kto? Uczestnicy Złombola, którzy odwiedzili Czwórkę.
Audio
  • Łukasz Marzec i Michał Borcowski o swoim udziale w rajdzie Złombol (Tędy po trendy/Czwórka)
Złombol co roku startuje z Katowic. To impreza charytatywna - zebrane środki przeznaczone są na rzecz domów dziecka ze Śląska
Złombol co roku startuje z Katowic. To impreza charytatywna - zebrane środki przeznaczone są na rzecz domów dziecka ze ŚląskaFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Złombol to rajd samochodów popularnych w czasach PRL. Łukasz i Michał wraz z kilkorgiem znajomych przejechali tegoroczną trasę samochodem, który nie był wprawdzie zbyt komfortowy, ale za to niezniszczalny.

- Żuk został skonstruowany po to, żeby być takim wołem roboczym i wozić ziemniaki i cebulę na targ. Dlatego doskonale sprawdza się w ciężkich warunkach i można go naprawić samemu na poboczu drogi dosłownie trzema kluczami czy śrubokrętem i młotkiem - mówią goście audycji.

Opowiadają także o tym, gdzie spali w trakcie rajdu i zdradzają, ile kosztował ich zakup i remont żuka.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzący: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Goście: Łukasz Marzec i Michał Borcowski (uczestnicy rajdu Złombol)

Data emisji: 25.10.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

FSO Polonez - limuzyna kadry dyrektorskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 09:08
Jedno z kultowych polskich aut, do dziś często spotykane na ulicach miast i wsi w całym kraju, już od 12 lat nie jest produkowane. FSO Polonez w zamierzeniu dygnitarzy miał być wyborną limuzyną, ale... wyszło jak wyszło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Freedom Express" - podróż przez miasta wolności

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 11:00
"Freedom Express" to projekt, w ramach którego dwudziestka młodych ludzi wybrała się w podróż do postkomunistycznych krajów Europy. Uczestnicy tej niecodziennej wycieczki podążali śladami wydarzeń z 1989 roku, które zmieniły oblicze naszego kontynentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwóch Rafałów na rowerach przez Europę

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 14:30
Way Behind Horizon to Rafał Wilczek i Rafał Kot - dwóch rowerzystów, którzy przemierzyli już dwadzieścia krajów i nadal nie mają dość. Na trasie zahaczyli o Czwórkowe studio.
rozwiń zwiń