Jak sobie uszyjesz tak się ubierzesz

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 12:00
"DIY" lub "handmade" - do tego całkiem młodego jeszcze trendu jakiś czas temu dołączyło się szycie własnych ubrań. W rozmowie z Anną Maksymiuk-Szymańską odkrywamy niektóre z tajników szycia, sprawdzamy czy ta tendencja może na stałe zagościć w Polsce oraz pytamy ją: dlaczego się szyje.
Audio
  • Czy szycie ubrań z pasji może zamienić się w profesję? (Tędy po Trendy/Czwórka)
Szycie własnych ubrań może być niezawodną metodą na stworzenie niepowtarzalnego wizerunku
Szycie własnych ubrań może być niezawodną metodą na stworzenie niepowtarzalnego wizerunkuFoto: pixabay/jeonsango

- Zawsze lubiłam wyglądać inaczej, jednak dorastałam w szarych latach 80. i wtedy było to trudne - wspomina vlogerka, blogerka i projektantka ubrań Anna Maksymiuk-Szymańska. - Zawsze kombinowałam ze strojem w domu. Coś tam przeszywałam, podkradałam mamie ubrania. Cztery lata temu doszłam do wniosku, że skoro nie potrafię znaleźć w sieciówkach tego, co chciałabym nosić, to będę szyła to sama - przekonuje.

Szycie z całą pewnością może być dobrą zabawą, pasją, nietuzinkowym sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz na stworzenie własnego, niepowtarzalnego wizerunku. Czy trend na produkowanie własnych ubrań się utrzyma i czy może być również dobrą alternatywą zawodową? Oraz, ile czasu potrzeba na nauczenie się sprawnej obsługi maszyny do szycia? O to właśnie między innymi zapytaliśmy Annę Maksymiuk-Szymańską, autorkę bloga "Co za szycie?".

***

Tytuł audycji: "Tędy po Trendy"

Prowadzą:  Aleksandra Jasińska i Mateusz Kulik

Gość: Anna Maksymiuk-Szymańska

Data emisji: 25.09.2016

Godzina emisji: 10.10

jsz/pj

Czytaj także

Ekskluzywny Menel: jeśli chodzi o modę mężczyźni są oporni

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 17:50
- Podejście mężczyzn do mody zmienia się, ale wciąż zbyt wolno - mówi Kamil Pawelski, bloger modowy znany jako Ekskluzywny Menel. Przekonuje też, że ubiór dopełnia naszą osobowość.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Adamski: po 60. zacząłem pisać o modzie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 15:20
Z wykształcenia jest inżynierem, z zamiłowania modowym blogerem. Czy 63-letni Jan Adamski będzie konkurencją dla Maffashion i Jessiki Mercedes?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hip-hop i moda. "Już nie tylko rozciągnięte bluzy"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 14:40
Pokaz kolekcji zaprojektowanej przez Kanye Westa rozpocznie New York Fashion Week. - Polscy hip-hopowcy też nawiązali stały związek z modą. I zdarza się, że na ciuchach zarabiają więcej niż na muzyce - udowadnia w swoim materiale Martyna Ogonek.
rozwiń zwiń