Tomasz Słowiński o życiu w największym z najmniejszych miast

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 12:04
Tomek Słowiński mieszka w Stanach Zjednoczonych, a to, jak wygląda życie za oceanem pokazuje na swoim kanale na YouTube. - W pierwszej chwili robiłem to dla rodziców, żeby im pokazać co u mnie słychać. Potem postanowiłem upublicznić filmy, żeby stworzyć coś na kształt podręcznika do życia w USA dla początkujących - opowiada vloger.
Reno, Nevada
Reno, NevadaFoto: Hammon Photography/Shutterstock.com

Kac w Reno, nie w Vegas

- Mieszkam w największym z najmniejszych miast na świecie, o czym zresztą informuje napis umieszcony przed wjazdem do Reno - mówi vloger. - Ale to miejsce ma przynajmniej dwa oblicza - z jedej strony jest niewielką społecznością ludzi, którzy trzymają się ze sobą. Z drugiej - miastem, w którym życie nocne tętni w kasynach. 

Do lat 60. XX wieku Reno było hazardową stolicą Stanów Zjednoczonych. Potem ten tytuł trafił do Las Vegas, a Reno do dziś utrzymuje zaszczytne drugie miejsce. 

16:02 [CZWORKA]Tedy po trendy 28 czerwiec 2020 usa.mp3 Tomasz Słowiński o życiu w USA i autorskim kanale na YouTubie (Tędy po trędy/Czwórka)

Reno leży u podnóża gór Sierra Nevada, w pustynnej dolinie, na wysokości około 1300 metrów nad poziomem morza. Zimy są łagodne, choć śnieżne, a wiosna i lato bardzo suche, podobnie jak w sąsiedniej Kalifornii. - Być może to także zasługa klimatu, że życie toczy się tutaj w innym tempie. Jest więcej luzu, mniej pośpiechu - opowiada Słowiński. 

Posłuchaj także:

Festiwal jak wielki plac zabaw

Niedaleko Reno - na pustyni Black Rock w północnej Nevadzie - rokrocznie odbywa się jeden z najbardziej widowiskowych festiwali muzycznych na świecie - Burnig Man, czyli wielki i kolorowy plac zabaw, na którym odbywa się karnawał. - Na Burning Mana zjeżdżają się ludzie z całego świata. Zarówno jeśli chodzi o publiczność, jak i artystów reprezentujących wszystkie dziedziny sztuki - mówi gość Czwórki. - Społeczność w Reno trochę przypomina uczestników tego festiwalu. Czuje się tutaj klimat lat 70. - dodaje. 

BURNING MAN 2019 - official afte rmovie / Techno and Chill

Już nie "na saksy", tylko "żeby żyć"

- Mówiąc o Ameryce, często myślimy o jednym kraju. Tymczasem z tej perspektywy wygląda to inaczej - tłumaczy rozmówca Mateusza Kulika. - Dziś Polacy coraz częściej przyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych nie "na zarobek", tylko dla stylu życia. Tu jest tyle miejsc, że każdy może wybrać najlepsze dla siebie - przekonuje rozmówca Mateusza Kulika.  

"Dlaczego zamieszkałem w Nevadzie?" / Tomasz Slowinski

*** 

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Tomek Słowiński (autor bloga o życiu w USA)

Data emisji: 28.06.2020

Godzina emisji: 10.15

Czytaj także

"Reżyser życia", czyli eksperymenty społeczne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 15:00
- Jest kilku youtuberów, którzy robią eksperymenty społeczne w formie pranków, a ja podchodzę do tego tematu na poważnie. Interesuje się psychologią. Filmiki, które robię, traktuję jak formę badania - opowiada Daniel Rusin z kanału "Reżyser życia". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Dębowski: nie opisuję książek, tylko się w nie wczuwam

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 12:30
Choć zdaniem niektórych to mało chodliwy temat w internecie, Paweł Dębowski na YouTubie opowiada głównie o książkach. - Szukam złotego środka między rozrywką a merytoryką - wyjaśnia twórca kanału P42.
rozwiń zwiń