Ekologiczny streetart zawładnie ulicami miast?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 10:00
- Ostatnio modny stał się mech, który streetartowcy wykorzystują jako "atrament" - przekonuje Konrad Jerin. - Wykorzystuje się go zamiast farb w sprayu do tworzenia graffiti.
Audio
  • Ekologiczny streetart - nowa moda, czy trend, który utrzyma się dłużej? Rozmowa z Konradem Jerinem (Czwórka/Tędy po trendy)
Uliczne graffiti to sposób młodych ludzi na wyrażenie siebie - mówią eksperci
Uliczne graffiti to sposób młodych ludzi na wyrażenie siebie - mówią eksperciFoto: Glow Images/East News

Jak przygotować mech do tego, by móc nim ozdabiać ulice wielkich miast? Nic prostszego, wystarczy zaopatrzyć się w sam mech, maślankę i wodę. - To jest fajne, bo nie ma żadnej bariery finansowej, która uniemożliwiałaby robienie takich rzeczy - mówi Konrad Jerin, redaktor naczelny magazynu "F5".

Nie każdy mech jednak można wykorzystywać do tworzenia graffiti, roślina ta jest bowiem pod ścisłą ochroną. - Warto więc czerpać z jakiegoś bezpiecznego źródła, na przykład szkółek, bądź giełd kwiatowych. Dzięki temu nasze ekodziałanie nie okaże się po fakcie niezgodne z prawem - mówi gość Czwórki.

Czytaj także: Polacy żyją ekologicznie? Staramy się <<<

Skąd wziął się pomysł, by do tworzenia street artu wykorzystywać mech, zamiast "tradycyjnych" farb w sprayu? - Mech bardzo szybko rośnie, dzięki temu nie trzeba długo czekać na efekty swojej pracy. Jest także bardzo widoczny, wyróżnia się na tle pustych ścian - opowiada Jerin. - Poza tym z całą pewnością przyjemniej jest oglądać żywą roślinę, pnącą się po powierzchni budynku niż malunki, wykonane farbami.

Czytaj także: Polska tonie w śmieciach. Jak temu zapobiec? <<<

Jak stworzyć mech, gotowy do tego, by móc robić z niego graffiti? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Konradem Jerinem z audycji "Tędy po trendy".

(kd, pg)

Czytaj także

Radek Szlaga: nie interesuje mnie piękno oczywiste

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 16:00
Wizualna erudycja zaprzęgnięta w służbę groteski - taka jest sztuka Radka Szlagi, jednego z najgorętszych artystów na polskim rynku sztuki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mona Lisa. Jej uśmiech na zawsze pozostanie tajemnicą?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 08:00
Najsłynniejszy portret świata owiany jest legendą. Nie wiadomo, kim była Mona Lisa, a jej tajemniczy uśmiech od pięciuset lat stanowi zagadkę, której nie mogą rozwiązać ani naukowcy, ani artyści. - To nie uśmiech jest najważniejszy w tym obrazie - mówi krytyk sztuki Monika Małkowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

20 lat przyjaźni "Przyjaciół". "To kultowy serial"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 18:00
Minęła 20. rocznica premiery legendarnego serialu "Przyjaciele", amerykańskiej produkcji, dzięki której międzynarodową karierę zrobili m.in. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow i Matt LeBlanc.
rozwiń zwiń