"Słoiki". Odczarować mit człowieka z walizką

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 10:00
- "Słoiki" to najczęściej ludzie pozytywnie egoistyczni, pełni apetytu na życie - mówi Magdalena Żelazowska, autorka pierwszej książki o pokoleniu dzisiejszych 20-latków pt. "Zachłanni".
Audio
  • "Słoiki", to po prostu ludzie, którzy chcą walczyć o swoje - rozmowa z Magdaleną Żelazowską (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Słoiki. Odczarować mit człowieka z walizką
Foto: Glow Images/East News

Paweł, Ewa i Aśka, bohaterowie książki Żelazowskiej, przyjechali do wielkiego miasta z głowami pełnymi marzeń i młodzieńczej pewności, że znajdą tam miejsce dla siebie. Żeby przetrwać, muszą być silni, ambitni i nigdy się nie poddawać. Są "słoikami", czyli ludźmi, którzy szukają szans na lepsze życie.

Jak przyznaje pisarka, to określenie nie jest wcale pejoratywnie zabarwione. - To ludzie, którzy mają odwagę, by sięgać w życiu po więcej, szukać sposobu na realizację swoich celów nawet za cenę rozłąki z rodziną - mówi gość Czwórki.

Po czym poznać "słoika"? Czy tylko po tym, że w niedzielny wieczór pojawia się na dworcu kolejowym z walizką pełną jedzenia? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Magdaleną Żelazowską.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadziła: Beata Kwiatkowska
Gość:
Magdalena Żelazowska, autorka książki "Zachłanni"

Data emisji: 20.11.2014
Godzina emisji: 20.00

(kd, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studia w Paryżu - alternatywa dla ambitnych, młodych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 18:12
Nie potrzebujesz pieniędzy, ale musisz znać język. Podpowiadamy co robić, żeby studiować we Francji.
rozwiń zwiń