Księżniczka i książę w XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 16:13
Ona - cała w różach, on - w lśniącej zbroi. O rycerskości i kobiecości podyskutują w Czwórce Beata Kwiatkowska i Błażej Hrapkowicz.
Czy wciąż myslimy tak stereotypowo, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu?
Czy wciąż myslimy tak stereotypowo, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu?Foto: Glow Images/East News

Czy świat wykreowany w filmach Disneya ma coś wspólnego z rzeczywistością? Czy każda kobieta chce być księżniczką, i czy wszyscy mężczyźni marzą o tym, by wyglądać jak książę z bajki?

W Czwórce dziennikarze Beata Kwiatkowska i Błażej Hrapkowicz porozmawiają o tym, w jakim stopniu wiaty, przepuszczanie w drzwiach i zaręczyny z pierścionkiem są spełnieniem marzeń kobiet i czy wszyscy współcześni faceci odnajdują się w życiowej roli "myśliwego".

***

"Tryb Głośnomówiący" w środę (17.12.) w godzinach 20.00 - 21.30. Na audycję zapraszają Beata KwiatkowskaBłażej Hrapkowicz.

(kd)

Czytaj także

Mistrzyni driftingu: kobiety to świetni kierowcy!

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 13:00
- Wciąż za często operuje się skrótami myślowymi, które nie są prawdą. Panie świetnie potrafią prowadzić samochody, nie gorzej od facetów - powiedziała w Czwórce mistrzyni driftingu Karolina Pilarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zdrada à la Brokeback Mountain jest usprawiedliwiona?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 09:00
"American Beauty", "Bliżej", "Małe dzieci", "Intymność" i wiele innych. Z ekranów kin zdrada wprost się wylewa - ku przestrodze, czy dla zachęty? O filmowych i rzeczywistych zdradach rozmawialiśmy w audycji "Tryb głośnomówiący".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słaba płeć nie tak słaba, czyli o kobietach i mężczyznach w horrorach

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 18:00
Ona zwykle krzyczy i podejmuje irracjonalne decyzje, on zazwyczaj morduje. To stereotyp, jak jest faktycznie? O rolach żeńskich i męskich w filmach grozy rozmawialiśmy z Piotrem Gniewkowskim, recenzentem horrorów.
rozwiń zwiń