Jak wyrażać uczucia, by partner nas zrozumiał?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 14:00
Każdą miłość trzeba pielęgnować, ale niektórzy mają problem z wyrażaniem uczuć. Inni z kolei nie potrafią odczytać pozytywnych sygnałów, które wysyła partner.
Audio
  • Miłosna wieża Babel, czyli jak mówić o uczuciach? (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Każdy z nas wyraża miłość w inny sposób
Każdy z nas wyraża miłość w inny sposóbFoto: Glow Images/East News

Dla niektórych dowodem miłości będzie dobry obiad, dla innych - przytulenie. Jednak nie zawsze nasz partner wyraża miłość w taki sposób, w jaki my byśmy tego oczekiwali.

- Ludzie wyrażają miłość pięcioma językami. Jeśli dwoje partnerów używa różnych języków, może dochodzić do nieporozumień - mówi Tomasz Cichocki, trener, który prowadzi warsztaty z komunikacji dla par.

Ekspert szczegółowo omawia wszystkie pięć miłosnych języków i przestrzega, żeby zbyt często nie używać słów "kocham cię", bo stracą swoją moc. Odpowiada też na pytanie, czy od słownych deklaracji lepsze jest dawanie prezentów.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Tomasz Kosiorek

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Gość: Tomasz Cichocki (prowadzi warsztaty dla par)

Data emisji: 30.02.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/kd

Czytaj także

Kłótnie w związku są "dobre" tylko do czasu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 08:53
W związkach przydarzają się kryzysy. Ale czasem nie wiadomo, czy to sytuacja do przejścia, czy to już ostatnia prosta. Po czym poznać, czy warto jeszcze inwestować w relację, czy ostatecznie się pokłócić? - Granica jest dość cienka, a przekroczyć ją niestety bardzo łatwo - przyznał psychoterapeuta, dr Bartosz Zalewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wybieramy życiowych partnerów?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 10:47
Co decyduje o tym, że wchodzimy w związki? Wygląd, inteligencja, zainteresowania? Tak. Ale jest coś jeszcze - potrzeba zaspokojenia braków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związki "multikulti" - jak zbudować trwałą relację?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 10:25
Ona Polka, on Portugalczyk - od lat są kochającym się małżeństwem. Jaka jest ich recepta na trwały multikulturowy związek?
rozwiń zwiń