Za co jesteś wdzięczny?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 11:00
- Wdzięczność to emocja pozytywna, która wiąże się z uczuciem przeżywania radości wynikającej z rozpoznania tego, że mamy to co mamy - mówiła w Czwórce psycholog Agata Wytykowska-Kaczorek.
Audio
  • Dr Agata Wytykowska-Kaczorek, psycholog o sile wdzięczności (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Za co jesteś wdzięczny?
Foto: Glow Images/East News

Za co jesteś wdzięczny? Komu chciałabyś podziękować? Zadanie sobie takich pytań, choćby w myślach, sprawia, że bardziej wyraźnie dostrzegamy pozytywne strony naszego życia. - Takie myślenie "nastawia" naszą uwagę, wyczula nas na pozytywne doświadczenia, zjawiska, osoby. Ta uwaga powoduje, że są one bardziej wyraziste - mówiła w Czwórce dr Agata Wytykowska-Kaczorek.

Uświadomienie sobie, jak wiele dobrego nas otacza buduje i pozwala dawać więcej innym. Gość audycji "Tryb głośnomówiący" mówiła, jak długo trzeba "praktykować wdzięczność", by stała się naszą cechą.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Tomasz Kosiorek

Gość: dr Agata Wytykowska-Kaczorek (psycholog)

Data audycji: 7.04.2015

Godzina audycji: 20.00


pkur/kd

Czytaj także

Kula śniegowa pozytywnych zmian - jak utoczyć lawinę?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 09:42
Twoje postanowienia na nowy rok na pewno się ziszczą! Musisz tylko podjąć konkretne kroki. Psychoterapeuci Anna Srebrna i Paweł Pilich radzili w Czwórce jakie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja jest jak tornado, które wciąga

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 08:05
Smutek, przygnębienie, ale też fizyczny ból czy nerwowość. - Depresja to konstelacja objawów - mówił w Czwórce psychiatra. Jak z nią walczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wyrażać uczucia, by partner nas zrozumiał?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 14:00
Każdą miłość trzeba pielęgnować, ale niektórzy mają problem z wyrażaniem uczuć. Inni z kolei nie potrafią odczytać pozytywnych sygnałów, które wysyła partner.
rozwiń zwiń