Joga zaangażowana. Traktuj ciało jak swojego najlepszego przyjaciela

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 16:00
- Joga to coś więcej niż fitness, leżenie i oddychanie. To wszechstronny system ćwiczeń, związany nie tylko z ciałem, ale też umysłem - mówi psycholog Mateusz Banaszkiewicz.
Audio
  • O tym, co daje nam - zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym - ćwiczenie jogi, mówi Mateusz Banaszkiewicz (Czwórka/Tryb Głośnomówiący)
Joga to dobry sposób, by nauczyć się rozumieć własne ciało
Joga to dobry sposób, by nauczyć się rozumieć własne ciałoFoto: http://pixabay.com/

Aktywność fizyczna, praca z oddechem, medytacja, czyli umiejętność utrzymywania uwagi na jednym punkcie - te wszystkie elementy składają się, zdaniem Banaszkiewicza, na jogę, która może stać się dla nas remedium na codzienne troski i przywraca chęć życia.

Ekspert przyznał, że warto świadomie uczyć się relaksu. - Ludzie, którym wydaje się, że nie dadzą rady skoncentrować się na sobie i zaprzyjaźnić z własnym ciałem, tym bardziej powinni próbować, bo im najbardziej przyda się wyciszenie i zagłębienie we własny umysł - mówi Banaszkiewicz.

Ekspert tłumaczy też m.in., w jaki sposób należy oddychać, by skutecznie się relaksować, a także dzięki którym ćwiczeniom można radzić sobie z chronicznym bólem.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Tomasz Kosiorek

Gość: Mateusz Banaszkiewicz (psycholog zdrowia)

Data audycji: 22.04.2015

Godzina audycji: 20.00

kd/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sport jest dla każdego. Wszystko zależy jednak od trenera

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 09:00
Od dziecka słyszysz, że sport to zdrowie. - Nasze ciało jest stworzone do ruchu - mówi trener Bartek Macek. - Żeby jednak uniknąć kontuzji, najpierw stawiamy na mobilność, potem na siłę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trening interpersonalny. Zatrzymaj się na chwilę i zrozum siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 13:00
- W treningach interpersonalnych najważniejsze są nasze reakcje. Dzięki nim uczymy się, jak sami oceniamy konkretne sytuacje i jak inni reagują na nas - tłumaczy Jolanta Mieczkowska-Luto, psycholog, trenerka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alkohol w ciąży? Może mieć poważne konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 10:06
Będziesz mamą? Tatą? Masz to w planach? A może potomek jest już w drodze? O tym, czy można pić, będąc w ciąży w "Trybie głośnomówiącym".
rozwiń zwiń