Balowanie na ekranie. Imprezy w filmach

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 13:00
- Sceny, w których bohaterowie oddają się niczym nieskrępowanej zabawie są pokłosiem rewolucji obyczajowej z lat 60. XX wieku i do dziś służą przełamywaniu społecznych tabu - uważa krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz.
Audio
  • Jak witają Nowy Rok bohaterowie filmowych hitów? (Tryb głośnomówiący/Czwórka)
W filmie We Are Your Friends początkujący DJ próbuje zaistnieć na scenie muzyki elektronicznej i szuka wzoru na klubowy przebój wszech czasów
W filmie "We Are Your Friends" początkujący DJ próbuje zaistnieć na scenie muzyki elektronicznej i szuka wzoru na klubowy przebój wszech czasów Foto: mat. promocyjne/Monolith

We współczesnym kinie nie brakuje rozbudowanych wątków imprezowych, dla niektórych produkcji jest to wręcz oś narracyjna całej opowieści. - "Spring Breakers" to jedna wielka, niekończąca się impreza, gdzie są piękne dziewczyny, gangsterzy i wszystkie używki świata - mówi Hrapkowicz.

Czytaj także
Bezwstydny Mortdecai 1200.jpg
Najgorsze filmy 2015 roku

Oddzielnym segmentem współczesnej kinematografii są filmy o clubbingu. W tym roku na ekrany kin weszły m. in. "We Are Your Friends" z Zackiem Efronem oraz "Eden". - Bohaterem filmu jest didżej, który rozpoczyna karierę w tym samym czasie, co Daft Punk i jest naszym przewodnikiem po świecie francuskiego clubbingu - powiada Beata Kwiatkowska.

W audycji sprawdzamy, jak w kinie imprezują kobiety, a jak mężczyźni i pytamy aktorkę Katarzynę Warnkę, czy skłonność do dobrej zabawy może mieć wpływ na nasz związek.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzący: Beata Kwiatkowska i Błażej Hrapkowicz

Data emisji: 30.12.2015

Godzina emisji: 20.00

kul/tj

Czytaj także

Być jak Jolie i Pitt, czyli o miłości w pracy

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 12:15
Angelina Jolie i Brad Pitt to najsłynniejsza para, która poznała się na planie filmowym. Ale w pracy spotkali się również polscy aktorzy - Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski. Zapytaliśmy ich o plusy i minusy takiego związku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Frycz i Mateusz Banasiuk. "Dobry związek przetrwa wszystko"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 09:00
Różnice religijne, polityczne, ideologiczne, kulturowe - czy mogą zniszczyć nawet najbardziej udany związek?
rozwiń zwiń