Natalia Przybysz: w jednej chwili chciałam zatrzymać cały świat

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 11:20
- Był taki moment w trakcie nagrania tego koncertu, w którym chciałam zatrzymać czas. Tak bardzo stęskniłam się za publicznością i za występami na żywo, że zrobiłabym wszystko, żeby ta chwila trwała jak najdłużej - wspomina Natalia Przybysz. Album artystki wydany w cyklu "MTV Unplugged" ukazał się 19 marca 2021 roku.
Natalia Przybysz - koncert MTV Unglugged
Natalia Przybysz - koncert MTV UngluggedFoto: Barbara Wadach/Kayax

Muzycy, którzy przyjęli nasze zaproszenie, bardzo nas zainspirowali w podróży do akustycznego brzmienia. Nie mogliśmy korzystać z komputera, więc wsparliśmy się na wybitnych instrumentalistach Natalia Przybysz

Koncert odbył się w grudniu 2020 roku, na scenie Teatru Relax w Warszawie. Natalia Przybysz wykonała na nim 14 utworów wybranych spośród trzech ostatnich albumów artystki zatytułowanych "Prąd", "Światło Nocne" oraz "Jak Malować Ogień". Artystce towarzyszyli też goście. - Decyzja o tym, kto przyjdzie i kto będzie z nami grał też podyktowana była tęsknotą, a nie jakąś wizją. No, może oprócz Hani Rani, która była totalnie wizjonerską fazą i marzeniem - śmieje się rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Największy ładunek emocjonalny eksplodował we mnie na początku naszego występu. Koncert rozpoczął się od utworu "Vardø" i od fortepianu Hani. Trudno było mi jednocześnie dźwignąć moją tremę i totalny zachwyt nad jej grą - dodaje. 

Posłuchaj
54:07 2021_04_07 09_05_45_PR4_Wszystko_gra.mp3 Natalia Przybysz - "bez prądu", ale z kosmiczną energią (Wszystko gra/Czwórka)

Posłuchaj także
pap sistars 1200.jpg
"Był sobie numer". "Nie ty, nie my (Spadaj)" Sistars

MTV Unplugged to legendarna i znana na całym świecie seria koncertów, w trakcie których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Pierwszy koncert odbył się w roku 1989, a na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat, scena MTV gościła takie gwiazdy, jak zespół Nirvana, Paul McCartney, Eric Clapton czy Elton John. - Najbardziej podobał mi się koncert "bez prądu" Lauryn Hill. Śpiewała sama, z gitarą i była kompletnie wyjęta z superprodukcji jaką był album "The Miseducation of Lauryn Hill" - opowiada gość Czwórki. - Duże wrażenie zrobił też na mnie występ Jay-Z z The Roots oraz koncert Arrested Development.

Sprawdź także:


Posłuchaj także
paulina przybysz 1200.JPG
Paulina Przybysz: frazę kładę raz, nie poprawiam słów

Oprócz wydania płyty "MTV Unplugged" Natalia przybysz planuje też trasę koncertową promującą to wydawnictwo. - Jeśli pozwoli na to "okno pandemiczne", w czerwcu chcemy zagrać w największych miastach w Polsce, niewykluczone też, że w trasę ruszymy także we wrześniu - zapowiada artystka. - Ale jeśli się to nie uda, mam też plan B. W trakcie pandemii rozpoczęliśmy pracę nad nowymi utworami. Płyta, którą robię, powstaje z nieco innej perspektywy. Do tej pory piosenki wychodziły ze mnie, teraz współpracuję z pewną kosmiczną postacią - wyjaśnia Natalia Przybysz.

Natalia Przybysz - Królowa Śniegu feat. Hania Rani (MTV Unplugged) / KayaxTV

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Natalia Przybysz

Data emisji: 07.04.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Tola: nie chce mi się pisać piosenek na zamówienie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 09:50
- Ta płyta powstawała przez 10 lat, miałam po kilka aranżacji tych samych piosenek, nad którymi pracowałam z różnymi ludźmi. Ale kiedy już tak bardzo poczułam się rozczarowana światem i ludźmi, postanowiłam wrócić do początku. Do pierwszych wersji emocji z "Subtitles" - opowiada Tola Szlagowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosalie. i Chloe Martini. One jako O.N.A.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:00
- Nie licząc projektu "Albo Inaczej", nigdy nie śpiewałam coverów po polsku. Co więcej, nigdy nie śpiewałam tak mrocznych piosenek - opowiada Rosalie. - Mam nadzieję, że nasza wersja z Chloe Martini tchnie nadzieję, dobrą energię w utwór o odchodzeniu. 
rozwiń zwiń