Niezwykła wyprawa. Z polskich Książenic do boliwijskiej dżungli

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 17:30
- Fascynuje nas to, co dzieje się w koronach tamtejszych niesamowicie wysokich drzew - opowiadają Marzena i Krzysztof Wystrachowie, którzy niebawem wyruszą na wspinaczkę do boliwijskiej dżungli.
Audio
  • Marzena i Krzysztof Wystrachowie opowiadali o swoich wyprawach do Boliwii i planach na kolejną. Zdradzali tajniki wspinaczki drzewnej (Czwórka/Co was kręci)
O pięknie boliwijskich lasów podróżnicy opowiedzieli w rozmowie z Hanną Dołęgowską
O pięknie boliwijskich lasów podróżnicy opowiedzieli w rozmowie z Hanną DołęgowskąFoto: Pixabay.com/

Wykorzystując doświadczenie i specjalistyczny sprzęt będą wędrować tygodniami przez najmniej zbadane tereny tropikalnych lasów górskich nawet na wysokości 3500 m n.p.m i wspinać się na drzewa oplecione lianami.

Jak opowiadali w Czwórce, ich wspinaczka nie ma - pod względem technicznym - nic wspólnego z tą klasyczną, po skalnych zboczach. - Na drzewa wchodzi się na linach. Należy znać węzły i być dokładnym, bo od tego zależy nasze życie - mówili goście Czwórki. - Jedyne, czego można się bać, to ogromna wysokość, na której się pracuje. Trzeba uciszać myśli o tym, że właśnie wisimy kilkadziesiąt metrów nad ziemią.

Zobacz także: Podróże z Czwórką <<<

Wystrachowie opowiadali także o niezwykłych gatunkach zwierząt, które występują wyłącznie w boliwijskich parkach narodowych. Tłumaczyli, jak trudno żyje się w ciągłych rozjazdach i jak radzić sobie choćby ze znalezieniem... stałej pracy.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Goście: Marzena i Krzysztof Wystrychowie (podróżnicy, pasjonaci wspinaczki drzewnej, autorzy projektu "W koronach drzew" i laureaci plebiscytu "Miej odwagę")

Data emisji: 17.05.2015

Godzina emisji: 16.00

kd/fbi

Czytaj także

Ekstremalne wyprawy: dwoje ludzi i pies w Himalajach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 18:16
Agata Włodarczyk, Przemysław Bucharowski i suczka Diuna, rasy wilczak czechosłowacki, nazywają siebie wilczą rodziną. W tym roku przeszli razem w Himalajach 500 kilometrów. - Zwiedzanie świata z psem jest ciekawsze - mówią podróżnicy. - Zawsze dużo się dzieje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na rowerach objechali pół świata. "Tęskniliśmy za Polską"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 09:00
Dwoje ludzi. Dwa lata. Dwa kontynenty. Siedem gór, 16 000 przejechanych kilometrów i miliony przygód. Agnieszka i Mateusz Waligórowie opowiadali w Czwórce o swojej niezwykłej rowerowej podróży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rio de Janeiro - dla tych, co kochają sport

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 14:30
Stolica piłki nożnej zachwyca pięknymi plażami. Jeśli jednak nie lubisz wylegiwać się na słońcu - zapraszamy do wody!
rozwiń zwiń