Polskie Radio
Section05
Boliwia

Polscy archeolodzy w Ameryce Południowej. Sukcesy badań prekolumbijskich

Ameryka Południowa należy do chętnie eksplorowanych terenów przez polskich archeologów. O obecności naszych badaczy na tym kontynencie można mówić już od XIX wieku, o czym przypomniał w Polskim Radiu dla Zagranicy, profesor Mariusz Ziółkowski, wybitny archeolog, dyrektor Centrum Badań Andyjskich Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  archeologia Uniwersytet Warszawski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Peru Boliwia Ameryka Południowa

Ojciec Kasper Kaproń: Boliwia zabezpiecza się przed epidemią

Za złamanie zakazu wychodzenia z domu można trafić do więzienia nawet na 10 lat. Boliwia zabezpiecza się przed epidemią koronawirusa wprowadzając restrykcyjne zasady funkcjonowania. "Po zakupy można wyjść raz w tygodniu w wyznaczone dni. W sobotę i niedzielę absolutnie nikt nie może wyjść z domu" - tłumaczy franciszkanin, ojciec Kasper Kaproń”.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus epidemia Boliwia zdrowie Małgorzata Frydrych

Cholitas wrestling, czyli wyraz emancypacji kobiet [WIDEO]

Walki cholitas to wyraz emancypacji po latach upokorzeń ze strony mężczyzn i państwa. Kobiety, które nosiły w Boliwii tradycyjne stroje ludowe były traktowane jak osoby gorszej kategorii i np. nie były obsługiwane w restauracji. Zmieniło się to około 10 lat temu. "PolskieRadio.pl na końcu świata" zaprasza do obejrzenia tego nietypowego widowiska.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS wiadomości STYL ŻYCIA podróże Boliwia

Copacabana - nie tylko brazylijska plaża

Myśleliście, że Copacabana to brazylijska plaża? Okazuje się, że nie tylko. Copacabana to także miasteczko znajdujące się w Boliwii nad jeziorem Titicaca. Ta miejscowość to ważny punkt religijny Boliwijczyków, ponieważ znajduje się tutaj figura Matki Boskiej z Copacabany. To tutaj łączą się wierzenia chrześcijańskie z wierzeniami przedchrześcijańskimi. "PolskieRadio.pl na końcu świata" miało okazję sprawdzić, jakie są wierzenia ludowe Boliwijczyków.
Zobacz więcej na temat:  podróże podróże zagraniczne TYLKO U NAS STYL ŻYCIA Boliwia ŚWIAT