X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Boliwia

Cholitas wrestling, czyli wyraz emancypacji kobiet [WIDEO]

Walki cholitas to wyraz emancypacji po latach upokorzeń ze strony mężczyzn i państwa. Kobiety, które nosiły w Boliwii tradycyjne stroje ludowe były traktowane jak osoby gorszej kategorii i np. nie były obsługiwane w restauracji. Zmieniło się to około 10 lat temu. "PolskieRadio.pl na końcu świata" zaprasza do obejrzenia tego nietypowego widowiska.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS wiadomości STYL ŻYCIA podróże Boliwia

Copacabana - nie tylko brazylijska plaża

Myśleliście, że Copacabana to brazylijska plaża? Okazuje się, że nie tylko. Copacabana to także miasteczko znajdujące się w Boliwii nad jeziorem Titicaca. Ta miejscowość to ważny punkt religijny Boliwijczyków, ponieważ znajduje się tutaj figura Matki Boskiej z Copacabany. To tutaj łączą się wierzenia chrześcijańskie z wierzeniami przedchrześcijańskimi. "PolskieRadio.pl na końcu świata" miało okazję sprawdzić, jakie są wierzenia ludowe Boliwijczyków.
Zobacz więcej na temat:  podróże podróże zagraniczne TYLKO U NAS STYL ŻYCIA Boliwia ŚWIAT

Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka. Znamy laureatów

Sanktuarium Jasnogórskie, ordynariusz diecezji włocławskiej bp Wiesław Mering oraz wolontariuszka Helena Kmieć, zamordowana na misji w Boliwii - to tegoroczni laureaci Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka. Jubileuszowa, 70. gala wręczenia nagród odbędzie się 9 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie. Gościem Rozmowy kulturalnej był Marcin Kluczyński, red. nacz.  Civitas Christiana, Stowarzyszenia, które jest fundatorem nagrody.
Zobacz więcej na temat:  Jasna Góra Boliwia Ernest Bryll Stanisław Dziwisz Michał Lorenc