Polskie Radio
Section05
Boliwia

Arkady Radosław Fiedler: za każdym razem odkrywam w Boliwii coś nowego

- Boliwia to duży kraj. Na jej terytorium z łatwością zmieściłyby się trzy Polski i jeszcze zostałoby trochę miejsca. Ludzi jest mniej - 11 mln - ale za to bardzo ciekawych, charakternych, różnych kultur. Tam się mówi 36 językami, choć tym spajającym jest język hiszpański - mówił w "Poranku Dwójki" Arkady Radosław Fiedler, autor książki "Do głębi intrygujący kraj".
Zobacz więcej na temat:  Arkady Fiedler literatura Dwójka Paweł Siwek Boliwia Ameryka Południowa

Polscy archeolodzy w Ameryce Południowej. Sukcesy badań prekolumbijskich

Ameryka Południowa należy do chętnie eksplorowanych terenów przez polskich archeologów. O obecności naszych badaczy na tym kontynencie można mówić już od XIX wieku, o czym przypomniał w Polskim Radiu dla Zagranicy, profesor Mariusz Ziółkowski, wybitny archeolog, dyrektor Centrum Badań Andyjskich Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  archeologia Uniwersytet Warszawski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Peru Boliwia Ameryka Południowa

Ojciec Kasper Kaproń: Boliwia zabezpiecza się przed epidemią

Za złamanie zakazu wychodzenia z domu można trafić do więzienia nawet na 10 lat. Boliwia zabezpiecza się przed epidemią koronawirusa wprowadzając restrykcyjne zasady funkcjonowania. "Po zakupy można wyjść raz w tygodniu w wyznaczone dni. W sobotę i niedzielę absolutnie nikt nie może wyjść z domu" - tłumaczy franciszkanin, ojciec Kasper Kaproń”.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus epidemia Boliwia zdrowie Małgorzata Frydrych