Maffashion: wysokie zarobki blogerów to mit

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 15:30
25-letnia Julia Kuczyńska, znana również jako Maffashion, to jedna z najpopularniejszych polskich blogerek modowych. Jej praca inspiruje tysiące młodych dziewczyn. Udało jej się pasję przerodzić w zawód. - To znacznie trudniejsze i bardziej wyczerpujące niż mogłoby się wydawać - zaznaczyła w Czwórce.
Audio
  • O kulisach, radościach i nerwowych chwilach w życiu blogerki opowiedziała Maffashion - Julia Kaczyńska (Czwórka/Audycja nr 1)
Ciężka praca przez siedem dni w tygodniu i zarobki dalekie od plotek medialnych. Maffashion w Czwórce sprostowała mity dotyczące zawodu blogera.
Ciężka praca przez siedem dni w tygodniu i zarobki dalekie od plotek medialnych. Maffashion w Czwórce sprostowała mity dotyczące zawodu blogera.Foto: PAP/Stach Leszczyński

W jednym z ostatnich wywiadów, Kuczyńska powiedziała, że pracuje na szesnastu etatach. Blogerka regularnie podkreśla, że sypia krótko i nie ma w zasadzie dnia w roku, w którym nie zrobiłaby czegoś konkretnego, związanego z życiem zawodowym. - Mało osób wie, że co prawda mam kilku fotografów, z którymi współpracuję, ale wszystkie zdjęcia obrabiam sama. Tych zajęć jest naprawdę mnóstwo, żeby utrzymywać pewien wypracowany poziom - podkreśliła w "Audycji nr 1". Dodała, że sama prowadzi wszelką działalność w mediach społecznościowych, odpisuje fanom, jak również chodzi na spotkania z potencjalnymi reklamodawcami czy biznesowymi partnerami.
ZOBACZ: Jessica Mercedes: nie chciałam nudnej pracy

Kuczyńska w rozmowie z Michałem Migałą i Mariuszem Infuleckim odniosła się też do plotek na temat rzekomych zarobków. Zdaniem niektórych portali rozrywkowych, sięgają one kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Do tego należałoby doliczyć jeszcze bonusy w postaci darmowych wycieczek, ubrań czy kosmetyków. - Pieniądze są takie, że można się utrzymać z bloga, ale nie są to kwoty zawrotne. Oczywiście, jeśli wystąpię w reklamie telewizyjnej, mam jednorazowy zastrzyk dużej gotówki, ale takie sytuacje nie zdarzają się przecież co tydzień - sprostowała Maffashion.
PRZECZYTAJ TEŻ: Wardęga - internetowy prankster, którego oglądają miliony

Chociaż jest jedną z najpopularniejszych polskich blogerek modowych, rozpoznawalną również poza granicami kraju, Julia nie jest wcale niewolniczką mody. - Nie wiem, co będzie modne i topowe za jakiś czas. Zupełnie mnie to nie interesuje. Staram się wybierać tylko to, co do mnie pasuje, co mnie zainspiruje. Jest mnóstwo ubrań, które bardzo mi się podobają, ale wiem, że zupełnie nie pasują do mojej sylwetki - skwitowała.
Jak wygląda przeciętny dzień gwiazdy modowej blogosfery? Co daje jej energię i siłę do tak wytężonej pracy? Wysłuchajcie zapisu całej rozmowy w "Audycji nr 1"!
ac/kd

Czytaj także

Tomasz Jacyków: w modzie panuje dowolność, ale liczy się styl

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 11:00
- W starożytnej Grecji zarost kojarzył się z mądrością i statecznością - mówi Tomasz Jacyków. - Teraz, zarówno w modzie jak i sztuce fryzjerskiej panuje absolutny pluralizm. Dlatego według mnie, nie chodzi o to czy broda jest modna, czy nie. Tylko o to jak ona wygląda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W dobie internetu powstał nowy zawód - vloger

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 16:00
- Prawda jest taka, że youtuber to już jest normalny zawód - mówi vloger, Martin Stankiewicz, który zarabia na robieniu filmów i wrzucaniu ich do sieci. Jego kanał w serwisie Youtube ma już ponad 200 tysięcy subskrybentów. W "Poranku OnLine" youtuber zdradził nam kulisy tej internetowej pracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Keanu Reeves, Yao Ming i Typowy Seba - jako memy opanowali sieć

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 14:00
Internetowe memy to obrazki najczęściej przedstawiające osoby razem z krótkimi opisami sytuacji często komicznymi i sarkastycznymi, które rozprzestrzeniają się w sieci. W "Poranku OnLine" specjalnie dla was omówiliśmy kilka z nich.
rozwiń zwiń