Matura - jak wspominają ją nasze gwiazdy?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 06:00
Wystartowały matury. U nas o egzaminie dojrzałości opowiadają Dawid Podsiadło, Filip Chajzer, Tomasz Kammel oraz Bożena Dykiel.
Audio
  • Filip Chajzer o ściąganiu na maturze (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Czy maturę można polubić? Teoria Dawida Podsiadło (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Jak rozbawić komisję egzaminacyjną radzi prezenter telewizyjny Tomasz Kamel (Czwórka/Audycja nr 1)
  • Bożena Dykiel wspomina swój egzamin maturalny. Co poszło nie tak? (Czwórka/Audycja nr 1)
W tym roku do obowiązkowego egzaminu pisemnego z jęz. polskiego przystąpiło ok. 310 500 uczniów. W Czwórce swój egzamin dojrzałości wspominał m.in. Tomasz Kamel
W tym roku do obowiązkowego egzaminu pisemnego z jęz. polskiego przystąpiło ok. 310 500 uczniów. W Czwórce swój egzamin dojrzałości wspominał m.in. Tomasz KamelFoto: Jacek Konecki/PR

- Chwilę przed egzaminem z historii przypomniałem sobie rozdział o PRL. Wchodzę do sali, losuję pytanie, mam PRL i celujący na świadectwie - śmieje się Filip Chajzer. - Teraz, kiedy chodzę po Nowym Świecie i zadaję ludziom pytania, to odnoszę wrażenie, że moje pokolenie jest jednak trochę mądrzejsze.

Rozpoczęła się matura [GALERIA] >>>

Tomasz Kammel także dobrze wspomina swój egzamin dojrzałości. - Gdyby nie matura nie dostałbym się do studium dla rehabilitantów, a potem na germanistykę. I dziś nie byłbym w miejscu, w którym jestem - dodaje znany prezenter.

Dawid Podsiadło opowiada, jak połączył egzamin dojrzałości z udziałem w popularnym muzycznym talent show, a Bożena Dykiel zdradza, gdzie schowała ściągi i dlaczego nie poszła jej matura z matematyki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura, Audycja nr 1

Prowadzą: Katarzyna Dydo, Mariusz Infulecki, Michał Migała

Data emisji: 4.05.2015

Godzina emisji: 7.00, 10.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Niklińska zostanie producentem teledysków?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 11:09
Maria Niklińska zamienia aktorstwo na muzykę. Jej nowa płyta pt. "Maria" światło dzienne ujrzy w maju tego roku. Przy tej okazji aktorka odkryła w sobie nowy talent i postanowiła zostać producentem teledysków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Nykiel: mam w sobie coś z wilka

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 12:30
Najpierw było muzykowanie z babcią, potem poezja śpiewana i zespół heavy metalowy. Wreszcie młoda wokalistka odnalazła swój styl i nagrała płytę w klimacie elektro pop.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stachursky: nie wybieram się na emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 10:30
Singiel "Jeszcze raz" zapowiada nową odsłonę Jacka Stachursky’ego. - Do klubowo-dyskotekowych nut chcemy dołączyć multimedia - zapowiada artysta.
rozwiń zwiń