Rafał Rutkowski: improwizacja w stand-upie jest przereklamowana

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 12:00
- Stand-up to ekstremalna forma rozrywki. Wychodzę na scenę, mogę mówić, co mi ślina na język przyniesie, ale muszę być śmieszny. W przeciwnym razie jestem żenujący – mówi aktor Rafał Rutkowski.
Audio
  • Rafał Rutkowski tuż przed premierą prezentuje fragmenty show ""To wszystko przez wi-fi" (Audycja nr 1/Czwórka)
Rutkowski, mikrofon i totalna jazda po bandzie  tak swoje najnowsze show reklamuje Rafał Rutkowski
Rutkowski, mikrofon i totalna jazda po bandzie – tak swoje najnowsze show reklamuje Rafał RutkowskiFoto: Wojciech Kusiński

Gość Czwórki przyznaje też, że improwizacja w stand-upie jest mocno przereklamowana. - Przygotowujemy swoje programy bardzo precyzyjnie, testujemy podczas występów i potem poprawiamy. Prace nad takim show mogą trwać nawet rok - mówi Rutkowski.

Najnowsze przedsięwzięcie komika to one-man show "To wszystko przez wi-fi", które opowiada o bogatych i biednych, o zboczeńcach i świętych, o fryzurach intymnych i modzie wśród księży. O wszystkim co śmieszy i denerwuje.

W audycji Rafał Rutkowski prezentuje fragment najnowszego show, opowiada o swoich dewiacjach i tłumaczy dlaczego telewizja zniszczyła polski kabaret.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzi: Mariusz Infulecki, Michał Migała

Gość: Rafał Rutkowski (aktor)

Data emisji: 31.08.2015

Godzina emisji: 8.00

kul/pg

Czytaj także

Rafał Rutkowski: dowcipy należy opowiadać spontanicznie!

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 12:00
- Lubię opowiadać dowcipy. Zresztą mam w tym dużą praktykę. Zaczynałem w łonie matki - zwierza się Rafał Rutkowski. Aktor i członek grupy Montownia żyje z rozśmieszania ludzi choć, jak przyznaje, nieobca jest mu również... depresja komika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazio Sponge, czyli stand-uper z gąbki

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 11:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stand-up. Nie mylić z kabaretem!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 13:30
Rafał Pacześ to półfinalista Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów Amatorskich PAKA i finalista Polskiej Ligi Stand-Upu. Nam opowiedział o kulisach pracy nad swoim show.
rozwiń zwiń