Kanada - rekordy, wynalazki i gwiazdy pop

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 11:45
Kanada to kraj dobrobytu porównywany do państw Skandynawii. Jest 32 razy większy od Polski i znajduje się w sześciu strefach czasowych, a jego królową jest... Elżbieta II. To stamtąd pochodzą Justin Bieber i Pamela Anderson.
Audio
  • Nieznane fakty na temat Australii (Audycja nr 1/Czwórka)
Stolicą Kanady jest Toronto zamieszkiwane przez ponad 2,6 mln ludzi
Stolicą Kanady jest Toronto zamieszkiwane przez ponad 2,6 mln ludziFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Kanada posiada najdłuższą autostradę świata (7821 km) i najdłuższą linię brzegową (ponad 200 tys. km). Kanadyjczykom zawdzięczamy takie wynalazki, jak zamek błyskawiczny, pług śnieżny, wytłoczki do jajek, wałki do malowania ścian i... worki na śmieci.

- Między Polakami a Kanadyjczykami nie ma wielkich różnic, ponieważ pierwszymi osiedleńcami byli ludzie z Europy. W Kanadzie ludzie witają się uściskiem dłoni, ale nie całuje się kobiet w rękę i nigdy nie daje się trzech buziaków, najczęściej jeden, ewentualnie dwa - mówi Kanadyjka z Vancouver.

Z audycji dowiecie się także, z czego robi się deser o nazwie ogon bobra, kiedy zamarzł wodospad Niagara i który kanadyjski artysta jako pierwszy nagrał teledysk w kosmosie. Prowadzący wyjaśniają również, za jakie internetowe przestępstwo grozi kara w wysokości 10 mln dolarów.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Michał Migała, Mariusz Infulecki

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 16.11.2015

Godzina emisji: 6.20

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najdziwniejsze fakty na temat Japonii

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 13:00
Na czterech głównych wyspach, które tworzą Japonię, mieszka tyle osób, ile w całej Rosji. Japoński naród słynie z pracowitości, dbania o tradycję, ale także niezrozumiałych dla Europejczyków zwyczajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Infulecki i Migała w podróży do Australii

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 14:15
Australia to niezwykła przyroda, ogromne przestrzenie i bliskość Pacyfiku. Jest jeszcze jedna rzecz, której możemy zazdrościć mieszkańcom tego kraju - właśnie trwa tam wiosna, a za miesiąc rozpocznie się lato.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urlopowy koszmar. Dlaczego nie warto podróżować?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 14:50
W każdy wtorek Mariusz Infulecki i Michał Migała starają się spojrzeć na świat z nieco innej strony i poszukać negatywnych aspektów tam, gdzie inni widzą tylko pozytywy.
rozwiń zwiń