40 lat Czwórki. Gdy Beatlesi to przeżytek

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 13:55
W "Audycji nr 1" zajrzeliśmy do archiwów Polskiego Radia, by posłuchać starych nagrań i sprawdziliśmy, czym interesowali się nastolatkowie w latach 80.
Audio
  • Archiwalne nagrania Czwórki - na 40-lecie stacji - zainteresowania młodych (Audycja nr 1/Czwórka)
40 lat Czwórki. Gdy Beatlesi to przeżytek
Foto: martinak15/flickr/CC BY 2.0

W 1984 roku na naszej antenie gościła audycja "Zainteresowania pożyteczne i szkodliwe" program przeznaczony był dla nauczycieli, ale pojawiały się w nim cenne wypowiedzi uczniów , którzy opowiadali np. o swoim hobby.

Prowadzące, Danuta Malkiewicz i Agnieszka Galica zapytały uczniów jednej z warszawskich podstawówek o ich zainteresowania. Co ciekawe większość z nich związana była ze szkołą, przedmiotami takimi jak język polski, geografia czy historia. Niektórzy z rozmówców zdradzili też swe zamiłowania do poznawania nieodkrytego, kosmosu, ale i do wierszy o wzniosłych uczuciach.

Bezsprzecznie jednak królował sport i muzyka. - Lubię głośną muzykę. Moim rodzicom to przeszkadza - zdradza jeden z uczniów. - Mojej mamie np. podobali się Beatlesi, a mnie to w ogóle się nie podoba, ta muzyka to jakiś przeżytek po prostu. 

Z audycji dowiesz się co kolekcjonowano w latach 80., jakie kolekcje były najcenniejsze, co zbierała Ula Kaczyńska i na czym Mariusz Infulecki miał zbić fortunę.

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1"

Prowadzą: Mariusz InfuleckiUla Kaczyńska

Data emisji: 24.02.2015

Godzina emisji: 8.10

pj/kul

Czytaj także

Z archiwum Czwórki: Szkolna miłość z dawnych lat

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 10:32
Obchodzić 40. urodziny Programu 4 Polskiego Radia. Z tej okazji wracamy do najciekawszych audycji sprzed lat. Tym razem do tej o szkolnej miłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Szroeder: Eurowizja to nie festiwal obciachu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 15:45
Natalia Szroeder wkrótce stanie w szranki z Edytą Górniak, Margaret i innymi polskimi gwiazdami. Piosenką "Lustra" będzie walczyć o reprezentowanie naszego kraju na Eurowizji.
rozwiń zwiń