"Łowcy miodu". W roju jak w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 16:10
- Świat pszczół jest jak inna galaktyka. To cesarstwo z królową, którą dwór karmi pszczelim mleczkiem - opowiada Krystian Matysek, twórca filmu "Łowcy miodu" - pierwszego polskiego pełnometrażowego, wysokobudżetowego filmu przyrodniczego.
Audio
  • "Łowcy miodu" - film, który udowadnia, że bez pszczół ani rusz (Audycja nr 1/Czwórka)
Łowcy miodu piszą wspólną historie człowieka i pszczół: począwszy od nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, poprzez baszkirskich odnowicieli sredniowiecznych technik bartniczych, skonczywszy na nepalskich kontynuatorach starodawnych tradycji zbierackich
"Łowcy miodu" piszą wspólną historię człowieka i pszczół: począwszy od nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, poprzez baszkirskich odnowicieli średniowiecznych technik bartniczych, skończywszy na nepalskich kontynuatorach starodawnych tradycji zbierackichFoto: mat. prasowe/Arkana Studio/Mayfly

Reżyser razem z aktorką Magdą Popławską przemierza Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą. - Magda słynie z ekologicznego trybu życia, ale przed rozpoczęciem zdjęć niewiele wiedziała o pszczołach i nawet trochę się ich bała - wspomina reżyser. - Ale każdy, kto obejrzy "Łowców miodu", przekona się, jak wielka przemiana w niej zaszła.

Gość Czwórki opowiada o tym, dlaczego lot godowy okazał się najtrudniejszą sceną w filmie i zdradza, ile osób z produkcji filmu postanowiło zostać pszczelarzami. 

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzący: Mariusz Infulecki, Ula Kaczyńska

Gość: Krystian Matysek (reżyser filmu "Łowcy miodu")

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 8.30

kul/kd

Czytaj także

"Listy do M. 2". Czy Anna Matysiak dojrzała?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 13:40
Anna Matysiak ma na swoim koncie role filmowe i serialowe. Teraz można ją oglądać w "Listach do M. 2", w których zagrała Majkę Lisiecką.
rozwiń zwiń