Drony. Nowoczesne stacje krwiodawstwa

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 13:50
Naszym gościem będzie Dariusz Werschner, naukowiec który opracowuje system transportu krwi do szpitali za pomocą dronów.
Bezzałogowe statki powietrzne stosuje się m.in. w badaniach naukowych. Szczególnie przydatne są w monitorowaniu obszarów podbiegunowych, badają zanieczyszczenia atmosfery i przepływ aerozoli nad Oceanem Spokojnym
Bezzałogowe statki powietrzne stosuje się m.in. w badaniach naukowych. Szczególnie przydatne są w monitorowaniu obszarów podbiegunowych, badają zanieczyszczenia atmosfery i przepływ aerozoli nad Oceanem SpokojnymFoto: Pixabay/janoazs/dom. publiczna

Porozmawiamy także, jak przeżyć jazdę z dzieckiem i nie zwariować. Zbliża się majówka - jeśli planujecie wypad za miasto podpowiemy, jakie urządzenia zajmą twoje dziecko w podróży.

Sprawdzimy też, czym są "boty", które mają wkrótce zastąpić m.in. konsultantów telefonicznych i sprzedawców, a także didżejów.

***

Na "Audycję nr 1" zapraszamy we środę (27.04) w godz. 6.00-9.00. Program prowadzą Mariusz Infulecki i Ula Kaczyńska.

kul

Czytaj także

Arlena Witt: dedykowany nie znaczy przeznaczony

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 16:00
- To jedno z najbardziej nadużywanych ostatnio słów w języku polskim, które niestety jest kalką z języka angielskiego - mówi popularna youtuberka, Arlena Witt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowy stand-up. Jak rozśmieszają "ścisłowcy"?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 16:30
Bakterie idą do kina. Jaki film wybiorą? "Powrót penicyliny 7"! W Warszawie odbył się Pierwszy Stand-up Naukowy, a w szranki o tytuł najlepszego komika stanęło siedemnaścioro badaczy.
rozwiń zwiń