Pogadaj, pohandluj - idź na pchli targ

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 10:32
Na pchlich targach można kupić wszystko. Wiele produktów sprzedawanych jest po niskich cenach, a niektóre kupimy tylko tam.
Audio
  • O historii pchlich targów i otwarciu kolejnego warszawskiego bazaru (Audycja n 1/Czwórka)
Na pchlich targach można znaleźć cuda
Na pchlich targach można znaleźć cudaFoto: Pixabay.com/Public domain

- Historia handlowania starzyzną zaczęła się pewnie w wiekach średnich. Odkąd istniały bazary, to miały one zróżnicowany towar - mówi Agnieszka Kowalska, współorganizatorka warszawskiego bazaru ZOO market, który zainauguruje działalność już 4 czerwca. - Przy warszawskiej Hali Mirowskiej dostaniemy wszystko - od jedzenia po kwiaty. Obok swe stoiska na kocykach wystawiają handlarze indywidualni, którzy z domu wynoszą swe rzeczy do sprzedania. Taki handel to dawanie przedmiotom drugiego życia.

Okazuje się, że nazwa "pchli targ" pochodzi z Francji, i wywodzi się od szybkiego obrotu towarem, który ma miejsce na takich bazarach. W Czwórce Mariusz Infulecki przytacza 10 zasad, którymi należy się kierować, odwiedzając miejskie targowiska z bibelotami.

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1" 

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Data emisji: 30.05.2016

Godzina emisji: 6.30

pj

Czytaj także

Pałac Kultury ma 60 lat. I wciąż pozostaje zagadką

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 13:24
Oficjalnie budynek ma 3 288 pomieszczeń, usytuowanych na 42 piętrach, a jego kubatura wynosi 871 tys. m2. A nieoficjalnie? Pracownicy PKiN wciąż odkrywają kolejne zakamarki gmachu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Meksykanin w Polsce. "Kocham Wrocław i Warszawę!"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 13:18
José David Huerta Beltrán do Polski przyjechał z miłości do Karoliny. Został tu, zaczął uczyć się języka i dziś, od dwóch lat, z powodzeniem studiuje na Uniwersytecie Warszawskim.
rozwiń zwiń