Co byś powiedział sobie młodemu?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 12:30
To pytanie Katarzyna Bielas zadała znanym Polakom. Z odpowiedzi powstała książka - drogowskaz, która pokazuje jak warto żyć.
Audio
  • Katarzyna Bielas, autorka książki "Co byś powiedział sobie młodemu?" opowiada o spotkaniach z wybitnymi przedstawicielami polskiej kultury, sztuki i nauki (Audycja nr 1/Czwórka)
W 2013 roku Katarzyna Bielas zaczęła zadawać pytanie: Co byś powiedział sobie młodemu? Co byś powiedziała sobie młodej? Co przeżyli jej rozmówcy i jak oceniają swoje życie, dowiecie się z książki pod tym właśnie tytułem (zdj. ilustracyjne)
W 2013 roku Katarzyna Bielas zaczęła zadawać pytanie: Co byś powiedział sobie młodemu? Co byś powiedziała sobie młodej? Co przeżyli jej rozmówcy i jak oceniają swoje życie, dowiecie się z książki pod tym właśnie tytułem (zdj. ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Czytaj także
książka 1200.jpg
Burdubasta, czyli osioł i gladiator. Poznaj łacinę!

- To, co mnie zaskoczyło, to fakt, że większość rozmówców przyznała rację swoim rodzicom - opowiada autorka książki. - Najpiękniej ujęła to psycholog i terapeutka dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, której mama poradziła, żeby nie odkładać na później tego, czego pragnie się dziś.

W gronie osób przepytanych przez Katarzynę Bielas znaleźli się m.in. reżyser Juliusz Machulski, wokalista Krzysztof Krawczyk, pisarka Hanna Krall i neurobiolog prof. Jerzy Vetulani. Zabrakło natomiast kilku kobiet, które odmówiły udziału w przedsięwzięciu, czasami z bardzo zaskakujących powodów...

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1" 

Prowadzą: Mariusz Infulecki i Ula Kaczyńska

Gość: Katarzyna Bielas (autorka książki "Co byś powiedział sobie młodemu?")

Data emisji: 9.05.2016

Godzina emisji: 8.20

kul/kd


Czytaj także

Joanna Jodełka i kryminały o silnych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 16:00
- Ktoś kiedyś napisał, że w moich książkach "ubieram mężczyzn w krótkie spodenki". I rzeczywiście w porównaniu z moimi silnymi bohaterkami to tak wygląda - mówi Joanna Jodełka, autorka m. in. "Kryminalistki" i "Wariatki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz L. Wiśniewski o tym, dlaczego kradnie historie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 15:00
- Pisanie książek powoduje, że cały czas muszę się uczyć. I muszę słuchać ludzi, żeby mieć prawdziwe historie - wyznaje Janusz Leon Wiśniewski - naukowiec i pisarz, który w ciągu 15 lat wydał ponad 20 powieści.
rozwiń zwiń