Sąsiedzi, mówmy sobie "Dzień Dobry"!

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 12:30
- Chcemy budować sąsiedztwa najwyższej jakości w swojej okolicy. Sami, bo nikt tego za nas nie zrobi, to my musimy wyjść z inicjatywą - mówi Agata Konarzewska, sąsiadka z inicjatywy Q Ruch Sąsiedzki.
Audio
  • Agata Konarzewska, sąsiadka z inicjatywy Q Ruch Sąsiedzki opowiada o Dniu Sąsiada i miłym sąsiedztwie (Audycja nr 1/Czwórka)
Jak dobrze mieć sąsiada - tak śpiewały niegdyś Alibabki. Czy dziś wciąż zgadzamy się ze słowami tej piosenki?
"Jak dobrze mieć sąsiada" - tak śpiewały niegdyś Alibabki. Czy dziś wciąż zgadzamy się ze słowami tej piosenki?Foto: Glow Images/East News

- Q Ruch Sąsiedzki to inicjatywa zrzeszająca ludzi, którym bliska jest idea tego, żeby sąsiedztwo było dobre i przyjazne - mówi gość Czwórki. - Chcemy, żeby ludzie byli dla siebie życzliwi i otwarci.

Wszyscy doskonale wiemy, że sąsiedzi bywają różni. Są wścibscy, wredni, ale i uczynni, mili, tacy, z którymi można się zaprzyjaźnić. Agata Konarzewska podkreśla, że wiele zależy od miejsca, w którym mieszkamy, a także od tego, jacy sami jesteśmy dla naszych sąsiadów. Zdradziła też na czym polegają zasady dobrego sąsiedztwa i czy gdzieś działa sąsiedzki chór, jak w serialu "Alternatywy 4".

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1" 

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Gość: Agata Konarzewska (sąsiadka z inicjatywy Q Ruch Sąsiedzki )

Data emisji: 30.05.2016

Godzina emisji: 8.10

pj

Czytaj także

Pablopavo. "Deyna na głowie, Dylan na sercu"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 13:50
- Na biografię daję sobie jeszcze czas, wywiad-rzeka mnie nie interesował, zgodziłem się na "Dym", bo czegoś takiego jeszcze u nas nie było - opowiada Pablopavo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pogadaj, pohandluj - idź na pchli targ

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 10:32
Na pchlich targach można kupić wszystko. Wiele produktów sprzedawanych jest po niskich cenach, a niektóre kupimy tylko tam.
rozwiń zwiń