Jean Michel Jarre: "Electronica" to koncept na niekończący się album

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 13:30
- Do projektu "Electronica" zaprosiłem 30 artystów, których podziwiam od lat. Pracowaliśmy razem, wspólnie ocenialiśmy efekty i zanim się zorientowałem, minęło 5 lat - mówi Jean Michel Jarre - legenda elektroniki, która powraca z nową płytą.
Audio
  • Jean Michel Jarre opowiada o swoim projekcie "Electronica" i współpracy m.in. z Massive Attack (Wolę starsze, wolę młodsze/Czwórka)
Jean Michel Jarre przez wiele lat pracował sam.  W najnowszym projekcie Electronica zaprosił do współpracy wybitne osobowości muzyki
Jean Michel Jarre przez wiele lat pracował sam. W najnowszym projekcie "Electronica" zaprosił do współpracy wybitne osobowości muzyki Foto: PAP/APA/Johannes Brunnbauer

Zarejestrowany materiał został podzielony na dwa krążki, na których gościnnie pojawiają się m.in. M83, Air, Gesaffelstein, Moby, Vince Clark oraz Massive Attack. - Skontaktowałem się z nimi osobiście. Bez prawników i menadżerów - wspomina muzyk. - Jestem naprawdę zdumiony faktem, że wszyscy powiedzieli "tak". I kiedy wyrazili zgodę, wtedy zaczęły się schody...

Jean Michel Jarre opowiada o współpracy z Massive Attack i starciu z muzykiem ukrywającym się pod pseudonimem 3D oraz o kompozycji, która powstała przy udziale duetu Air i wszystkich instrumentów minionego stulecia.

***

Tytuł audycji: Wolę starsze, wolę młodsze

Prowadzi: Kamil Jasieński, Jacek Kruczek

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 26.04.2015

Godzina emisji: 00.15

kul/pj

Czytaj także

Jain: płytą "Zanaka" chcę nieść ludziom radość

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 15:44
Jain, francuska wokalistka, której popularność przyniósł m.in. utwór "Come" wydany w 2015 roku na krążku "Zanaka", opowiedziała w Czwórce o swoim życiu i zawodowych planach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dave Smoota: moja muzyka jest trochę dziwna

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 19:00
- To muzyka bardzo seksualna, piszę o rzeczach szczególnie skomplikowanych: o związkach, miłości i seksie, ale nie w prosty sposób, o których jest większość piosenek - mówi artysta.
rozwiń zwiń