Katarzyna Bonda: zbrodnia to rzecz demokratyczna

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 11:00
– Przestępstwo łączy wszystkie generacje i narody. Dotyczy nas wszystkich, niezależnie od statusu materialnego – mówiła autorka bestsellerowych kryminałów.
Audio
  • Katarzyna Bonda o swoich książkach i pisaniu kryminałów (Strefa prywatna/Czwórka)
Katarzyna Bonda zadebiutowała w 2007 r. powieścią Sprawa Niny Frank. Od tego czasu wydała kilka kolejnych kryminałów
Katarzyna Bonda zadebiutowała w 2007 r. powieścią "Sprawa Niny Frank". Od tego czasu wydała kilka kolejnych kryminałówFoto: Cezary Piwowarski/wikimedia/CC BY SA 3.0

W jednym z wywiadów Katarzyna Bonda przyznała, że od dziecka chciała pisać, ale była zbyt leniwa. Wszystko zmieniło się po wypadku, w którym potrąciła i zabiła człowieka. – Ten moment przełamał moje życie na pół. Dopiero wtedy podjęłam decyzję o pisaniu. Nie mogłam i nie chciałam wrócić do poprzedniej skóry, do starej rzeczywistości – powiedziała.

Pisarka tłumaczyła w Czwórce, dlaczego nie uważa swojej pracy za tworzenie i czemu moment zapisywania opowieści jest zarazem najpiękniejszy i najstraszniejszy. Opowiadała ponadto m.in. o tym, ile kłopotów narobił jej Zygmunt Miłoszewski pewnym żarcikiem, i zastanawiała się nad tym, dlaczego swego czasu dostała łatkę bezczelnej autorki.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Katarzyna Bonda (pisarka, dziennikarka, dokumentalistka, scenarzystka)

Data emisji: 26.01.2016

Godzina emisji: 20.00

mc/kd

Czytaj także

Jak napisać romans? "Trzeba zacząć od bohatera"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2015 16:40
- Wokół niego buduje się fabułę książki - tłumaczy pisarka Sylwia Zientek. I dodaje, że najlepszy bohater to ten, który budzi sympatię albo współczucie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Czubaj: nie chcę być mroczniejszy od Skandynawów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 12:00
Jeden z czołowych polskich autorów kryminałów, Mariusz Czubaj, wydał nową książkę pt. "Piąty Beatles". - To rasowy kryminał - mówi autor.
rozwiń zwiń