Karol "Pjus" Nowakowski rapuje mimo utraty słuchu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 21:30
Gościem w studiu będzie Pjus, warszawski raper, miłośnik stolicy i lokalnego patriotyzmu, twórca marki 022.
Pjus współpracował z takimi wykonawcami, jak Numer Raz, Molesta Ewenement, DJ Decks, Pezet, Eldo czy Flexxip
Pjus współpracował z takimi wykonawcami, jak Numer Raz, Molesta Ewenement, DJ Decks, Pezet, Eldo czy FlexxipFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Raper w wyniku choroby i operacji stracił słuch, następnie lekarze przywrócili mu ten zmysł dzięki implantom. Jego album "Life After Deaf" jest jedynym w historii krążkiem nagranym przez człowieka ze sztucznym słuchem.

W studiu porozmawiamy o muzyce, tworzeniu, oraz o tym, jak choroba wpłynęła na życie twórcy. Zapytamy również o miłość do książek oraz o pierwsze zajęcia z młodości - artysta był przewodnikiem po Londynie i kelnerem w restauracji.

***

Na "Strefę Prywatną" zapraszamy we wtorek (5.04) w godz. 20.00-21.00. Audycję prowadzi Katarzyna Węsierska.

mg/kul 

Czytaj także

Małe miasta - eksperymentalne R&B i hip-hop w jednym projekcie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 14:00
Dwóch Mateuszów, dwa różne nurty muzyczne i jedna pasja. Mateusz Holak, na co dzień gitarzysta i wokalista w zespole Kumka Olik oraz Mateusz Gudel, który wyprodukował płytę rapera Abla, stworzyli wspólny projekt: Małe miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztigar Bonko - kopalnia klasycznego rapu

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 15:10
Jako didżej zdobył tytuły mistrza świata. Kiedyś pracował jako górnik. Na scenie hip-hopowej jest obecny od piętnastu lat, a ostatnio DJ Eprom święci triumfy projektem Sztigar Bonko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia polskiego rapu na 500 stronach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 12:30
Nakładem Narodowego Centrum Kultury ukazała się "Antologia Polskiego Rapu". Na ponad 500 stronach opisano sylwetki 50 raperów. Znaleźli się wśród nich m.in. Peja, Tede, Łona, Pezet i Sokół.
rozwiń zwiń