Karol "Pjus" Nowakowski: muzyka jest częścią mnie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 21:30
- Po operacjach od zera uczyłem się chodzić, biegać. Dziś mogę powiedzieć, że muzyka nie przestała być częścią mnie, jeszcze pokażę na co mnie stać - mówi raper Pjus w Czwórce.
Audio
  • Karol "Pjus" Nowakowski o chorobie i powracaniu po niej do życia, a sile muzycznej pasji i planach na przyszłość (Strefa Prywatna/Czwórka)
Pjus współpracował z takimi wykonawcami, jak Numer Raz, Molesta Ewenement, DJ Decks, Pezet, Eldo czy Flexxip
Pjus współpracował z takimi wykonawcami, jak Numer Raz, Molesta Ewenement, DJ Decks, Pezet, Eldo czy FlexxipFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Karol Nowakowski, czyli Pjus w wyniku choroby i operacji stracił słuch, następnie lekarze przywrócili mu ten zmysł dzięki implantom. Jego album "Life After Deaf" jest jedynym w historii krążkiem nagranym przez człowieka ze sztucznym słuchem. - Cyfrowy słuch to zmiana życia, kolejnych elementów funkcjonowania. Na szczęście mogłem zachować możliwość tworzenia, choćby poprzez pisanie - tłumaczył raper.

W studiu porozmawialiśmy o muzyce oraz o tym, jak choroba wpłynęła na życie twórcy. Zapytaliśmy również o miłość do książek, pracę w agencji marketingowej oraz o pierwsze zajęcia z młodości - artysta był przewodnikiem po Londynie, wykładowcą w szkole językowej i kelnerem w restauracji. A o Pjusie w Czwórce wypowiadał się m.in. Ten Typ Mes.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Karol "Pjus" Nowakowski (raper, poeta)

Data emisji: 5.04.2016

Godzina emisji: 20.00

kd/kul


 

Czytaj także

Małe miasta - eksperymentalne R&B i hip-hop w jednym projekcie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 14:00
Dwóch Mateuszów, dwa różne nurty muzyczne i jedna pasja. Mateusz Holak, na co dzień gitarzysta i wokalista w zespole Kumka Olik oraz Mateusz Gudel, który wyprodukował płytę rapera Abla, stworzyli wspólny projekt: Małe miasta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztigar Bonko - kopalnia klasycznego rapu

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 15:10
Jako didżej zdobył tytuły mistrza świata. Kiedyś pracował jako górnik. Na scenie hip-hopowej jest obecny od piętnastu lat, a ostatnio DJ Eprom święci triumfy projektem Sztigar Bonko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia polskiego rapu na 500 stronach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 12:30
Nakładem Narodowego Centrum Kultury ukazała się "Antologia Polskiego Rapu". Na ponad 500 stronach opisano sylwetki 50 raperów. Znaleźli się wśród nich m.in. Peja, Tede, Łona, Pezet i Sokół.
rozwiń zwiń