X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co musi tata w XXI wieku? Nowe role, nowe wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 09:39
Coraz częściej ojcowie podejmują się trudu i obowiązku wychowania dziecka. Wciąż są jednak tacy, którzy "uciekają" od tego, twierdząc, że to kobiecy świat, w którym dla nich nie ma miejsca.
Audio
  • Magdalena Szwarc, dziennikarka i autorka książki "Ojcowie szóstego levelu" i Paweł Woliński, prezes Fundacji Mamy i Taty opowiadają o współczesnym modelu ojcostwa (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Unsplash

Od kilku lat zmieniają się oczekiwania kierowane w stronę ojców. Tata ma znaleźć czas i na pracę, i na wychowanie swoich pociech. Nie jest to łatwe, ale okazuje się, że jest wykonalne.

- Ojcowie mówią też o trudnej sytuacji, że dziś rodzicielstwo jest opowiedziane językiem kobiet. Oni się w tej opowieści nie bardzo odnajdują, bo to nie jest ich opowieść - zwraca uwagę Paweł Woliński, prezes Fundacji Mamy i Taty. - Mówi się, że tata musi być czuły, delikatny, a z drugiej strony męski, zarabiający.

Magdalena Szwarc, dziennikarka i autorka książki "Ojcowie szóstego levelu", podjęła się próby opowiedzenia o rodzicielstwie językiem ojców. - Ich rodzicielstwo wyraża się inaczej - tłumaczy. Mówi też mężczyznach spacerujących z maluchami po mieście, opowiadających im świat.

Przed ojcami stoi dużo nowych ról. W audycji Czwórkowi goście opowiadają o nich, wyjaśniają czym jest tzw. "profesjonalne wychowanie", mówią o tatach rozwijających się w rodzicielstwie. Próbują odpowiedzieć na pytanie: czy równe zaangażowanie rodziców jest możliwe?

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Goście: Magdalena Szwarc (dziennikarka i autorka książki "Ojcowie szóstego levelu"), Paweł Woliński (prezes Fundacji Mamy i Taty)

Data emisji: 30.05.2016

Godzina emisji: 20.00

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Precz z prasowaniem! Dlaczego nie lubimy pracy w domu?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 16:25
Niemal co drugi Polak nie przepada za prasowaniem - według 47 proc. mężczyzn i 43 proc. kobiet jest to najgorszy obowiązek domowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje dzieci-rodzice. Jak i kiedy odciąć pępowinę?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 17:35
Jako dzieci jesteśmy wpatrzeni w swoich rodziców i kopiujemy ich zachowania. - W okresie dojrzewania zaczynamy widzieć, że wcale nie są wszechmogący - mówi psycholog Jadwiga Ciechanowska.
rozwiń zwiń