Co zrobić, "żeby się chciało tak, jak się nie chce"?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 14:57
Te słowa Kubusia Puchatka są mottem przewodnim tego wydania "Strefy Prywatnej", w której razem z twórczyniami warsztatów "Róż się! Poznaj siebie" Adą Jakimowicz i Ewą Jaczewską aktywizujemy umysły i ciała, aby osiągnąć sukces i lepiej poznać siebie. Za co siebie lubimy?
Audio
  • W Czwórce uczymy, jak się motywować do działania (Strefa Prywatna/Czwórka)
Goście Czwórki: Ewa Jaczewska, coach i trenerka rozwoju osobistego oraz Ada Jakimowicz, psycholożka i  trenerka personalna
Goście Czwórki: Ewa Jaczewska, coach i trenerka rozwoju osobistego oraz Ada Jakimowicz, psycholożka i trenerka personalnaFoto: Czwórka
Sprawdź też:
kasia olubińska 1200.jpg
Katarzyna Olubińska. "Zobaczyć Boga w drugim człowieku"

- Na naszych warsztatach jednym z zadań dla uczestniczek był tak zwany "kuferek sukcesu". To była praca domowa do wykonania w ciągu tygodnia. Poprosiłyśmy, aby codziennie nasze panie zastanowiły się, za co są wdzięczne, co im się udało, jaki sukces danego dnia osiągnęły. Zapisywały to i wrzucały do pojemnika. Ćwiczenie to wyszło bardzo dobrze. Okazuje się, że sukcesów mamy mnóstwo tylko nie zawsze je zauważamy - przekonują zaproszone ekspertki. - Najczęściej zauważamy to, co nas ciągnie w dół. Doceniajmy to, co wychodzi nam dobrze. Za to jesteśmy cenione i za to siebie lubimy - tłumaczą.

Motywację do działania szybko tracimy, a w zamian zyskujemy motywację do nicnierobienia, a jak twierdzą Ada Jakimowicz i Ewa Jaczewska pozytywne nastawienie jest kluczem, żeby iść naprzód, osiągać cele i być szczęśliwym lub szczęśliwą. Jak się go nauczyć? Dlaczego tak istotne jest, żeby siebie lubić? Dlaczego lubienie siebie kojarzymy z narcyzmem? Wreszcie, na czym polega coaching i jak nauczyć się słuchać innych? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia.

Ponadto "Strefie Prywatnej" Mateusz Kulik pyta słuchaczy Czwórki o to, co ich motywuje do działania.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Goście: Ewa Jaczewska, coach i trenerka rozwoju osobistego i Ada Jakimowicz, psycholożka i trenerka personalna (autorki warsztatów "Róż się! Poznaj siebie")

Data emisji: 1.06.2017

Godzina emisji: 20.05

jsz/kd

Czytaj także

Sekrety udanego związku. "Sztuką jest wspólne dojrzewanie"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 12:50
- Na początku z reguły jest cudownie. Potem, żeby nam się relacja nie rozjechała, należy pamiętać i zaakceptować to, że każdy z nas się zmienia - tłumaczy psycholog Dorota Minta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trening relaksacji, czyli po co nam chwila oddechu?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 09:40
- Podstawowymi problemami współczesnego człowieka są rozproszenie uwagi i napięcie psychiczne. Często nie traktujemy tego poważnie, tymczasem życie w stresie osłabia immunologię i cześciej chorujemy - ostrzega Dagmara Gmitrzak, autorka książki "Trening relaksacji".
rozwiń zwiń