X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trening relaksacji, czyli po co nam chwila oddechu?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 09:40
- Podstawowymi problemami współczesnego człowieka są rozproszenie uwagi i napięcie psychiczne. Często nie traktujemy tego poważnie, tymczasem życie w stresie osłabia immunologię i cześciej chorujemy - ostrzega Dagmara Gmitrzak, autorka książki "Trening relaksacji".
Audio
  • O sztuce efektywnego odpoczywania, hawajskiej technice pikopiko i podstawowych technikach relaksacji rozmawiamy z trenerką Dagmarą Gmitrzak (Strefa Prywatna/Czwórka)
Każdy szef, który chce mieć kreatywnych pracowników, powinien zagwarantować im relaks - także w czasie pracy
Każdy szef, który chce mieć kreatywnych pracowników, powinien zagwarantować im relaks - także w czasie pracyFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Dagmara Gmitrzak Relaksacja to stan odprężenia ciała i umysłu. Obniża się poziom hormonu stresu, serce pracuje spokojniej, oddech wydłuża się i uspokaja. Warto się tego nauczyć, bo człowiek zrelaksowany jest bardziej kreatywny

Jak się okazuje w codziennym życiu każdy z nas podświadomie sięga po techniki, które pozwalają poczuć się lepiej i rozładować napięcie psychiczne. Czytamy książki, oglądamy filmy, spotykamy się z przyjaciółmi. Czy to jednak wystarcza? - W przypadku stanu silnego wyczerpania warto skontaktować się ze specjalistą, który nauczy nas podstaw treningu relaksacji. Chociażby po to, żeby nauczyć się wypoczywać na urlopie - mówi psychoterapeutka.

Technik relaksacyjnych jest wiele. Świadome oddychanie, trening autogenny Schultza, praktyka uważności, wizualizacja czy koherencja serca to tylko niektóre z nich. W audycji podpowiadamy jaką metodę wybrać dla siebie, by przywrócić wewnętrzną równowagę, tłumaczymy, dlaczego delfiny są naszymi sprzymierzeńcami w walce ze stresem, jakie rytuały przedsenne pomagają na bezsenność i po co korporacjom "strefa chilloutu".

***

Czytaj także
praca biurko rozmowa 1200.jpg
Perswazja, manipulacja - jak sobie z nimi radzić?

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Dagmara Gmitrzak (trenerka rozwoju osobistego, socjolożka i terapeutka holistyczna, autorka książki "Trening relaksacji")

Data emisji: 22.03.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Współczesny etos męskości. Jak go odkryć?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 11:30
W "Strefie Prywatnej" o kondycji współczesnych mężczyzn rozmawiamy z Jackiem Masłowskim, psychoterapeutą, coachem, filozofem, prezesem Fundacji Masculinum i współautorem książki "Czasem czuły, czasem barbarzyńca".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szantaż emocjonalny. Jak z nim wygrać?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 12:00
Szantaż emocjonalny zdarza się w związkach, ale nie tylko. Szantażować mogą rodzice, rodzeństwo, przyjaciele i dzieci. To ludzie, z którymi łączą nas bliskie relacje.
rozwiń zwiń