X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sekrety udanego związku. "Sztuką jest wspólne dojrzewanie"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 12:50
- Na początku z reguły jest cudownie. Potem, żeby nam się relacja nie rozjechała, należy pamiętać i zaakceptować to, że każdy z nas się zmienia - tłumaczy psycholog Dorota Minta.
Audio
  • Jak stworzyć udany związek? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Szczęśliwe pary to nie takie, które nigdy się nie kłócą - przekonuje gość Czwórki. Co jeszcze radzi, żeby mieć udany związek?
Szczęśliwe pary to nie takie, które nigdy się nie kłócą - przekonuje gość Czwórki. Co jeszcze radzi, żeby mieć udany związek? Foto: George Rudy/Shutterstock.com

Dorota Minta To nieprawda, że kochające pary się nie kłócą. Ależ kłócą się, tylko z potrafią z tych sporów wyjść. Umieją się godzić

Gość Czwórki odnosi się także do poglądów amerykańskiej terapeutki Harriet Lerner, która w książce "100 zasad udanego związku" zebrała praktyczne porady jak dobrze funkcjonować w związku i zachować zdrowy rozsądek oraz radość życia. Czy rady zza oceanu można zastosować w polskiej rzeczywistości? - Taki poradnik może być pretekstem do tego, by zastanowić się nad sobą. Ale tak naprawdę każdy z nas powinien stworzyć sobie własny dekalog udanego związku. I w mojej hierarchii spraw ważnych i mniej ważnych pierwsze przykazanie brzmi: "żeby związek był, to trzeba się kochać" - wyjaśnia psycholog.

Jak mierzyć się z codziennymi problemami? Czy brak kłótni gwarantuje szczęście? Co warto przedyskutować, a co warto odpuścić? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Czytaj także
zdrada 1200x660.jpg
Zdrada stara jak świat. Dlaczego tak boli?

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Dorota Minta (psycholog, psychoterapeuta)

Data emisji: 22.03.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przepraszaj, zamiast mówić "sorry"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 13:20
Błędy zdarzają się każdemu, a sztuką jest ich naprawianie. - Przeprosiny powinny być aktem zrozumienia drugiej strony i przyznania się do błędu. A bardzo często przepraszamy automatycznie, bo w domu słyszeliśmy: "idź, przeproś mamę" - mówi Katarzyna Kucewicz, psychoterapeutka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Solo czy z rodzeństwem? Prześwietlamy jedynaków

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 11:00
Oczko w głowie rodziców, roszczeniowy odludek, egocentryk i introwertyk, a może jednak empatyczna dusza towarzystwa z wysoką samooceną? Jakie są stereotypy, a jakie fakty na temat jedynaków?
rozwiń zwiń