Mapa marzeń. "Nie ma rzeczy niemożliwych, są źle zaplanowane"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 10:30
- Przy założeniu, że zrobimy ją uczciwie, mapa marzeń gwarantuje powodzenie realizacji założeń i planów nawet w 80 procentach - przekonuje mentorka i coach, Karina Sęp. 
Audio
  • Tworzymy mapę marzeń i celów (Strefa Prywatna/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/dom. publiczna/kellepics

Karina Sęp Wygrana w gry losowe to klasyka mapy marzeń. Kiedyś próbowałam to wyperswadować ludziom, z którymi pracuję. Dziś wiem, że to też może być ważny element tej mapy

Mapa marzeń to narzędzie do porządkowania życia. Pomaga przyjrzeć się sobie w sposób kompleksowy, zastanowić się, gdzie jesteśmy, w jakim otoczeniu i czy to aby na pewno jest to, czego chcemy. - Rysowanie naszej mapy rozpoczynamy od szablonu. 9 pól, 9 kolorów, podział oparty na siatce Bagua, która służy do uporządkowania przestrzeni - opowiada.

Gość Czwórki - wraz z mapą marzeń - proponuje też robić mapę celów. - Dla mnie, jako dla realistki twardo stąpającej po ziemi, sama mapa marzeń wydaje się zbyt ulotna. Dlatego większość z marzeń staram się sprowadzać do celów. Szukam konkretnych narzędzi i sposobów do tego, żeby je osiągnąć - wyjaśnia ekspertka.


Czytaj także
kwiaty randka miłość 1200.jpg
Blogerka Karolina Krauze o tym, jak stworzyć udany związek

Komu przyda się taka mapa? Kiedy i jak ją zrobić? Co to jest i czemu służy "pozycjonowanie marzeń"? W jaki sposób "zwizualizować sobie" wyprawę do amazońskiej dżungli? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Gość: Karina Sęp (mentorka, konsultantka, coach, autorka książek "Twoja mapa marzeń", "Ogarnij swój dzień")

Data emisji: 29.01.2018

Godzina emisji: 20.05

kul/ac

Czytaj także

Nowe kryteria dorosłości. Kompetencje, a nie stan posiadania

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 15:00
Statystyki pokazują, że osoby w wieku 18-29 lat coraz później wchodzą w dorosłość w ujęciu pięciu społecznych kryteriów dojrzałości. Kryteria określone mianiem "Big Five" obejmują wejście na rynek pracy, wyprowadzkę z domu rodzinnego, założenie własnego gospodarstwa domowego, wstąpienie w związek małżeński oraz posiadanie dziecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paulina Koziejowska: dbanie o siebie to nie tylko peeling

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 10:30
Polki prowadzą bardzo aktywne życie. I płacą za to wysoką cenę. Ciągła presja i życie w biegu sprawiają, że coraz częściej mają problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym.
rozwiń zwiń