Czy istnieją normy w seksie? Sami je wyznaczamy

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 12:50
- Seks za zgodą to podstawowy wyznacznik granic w intymności. Najważniejsze jest to, żeby partnerzy akceptowali swoje pomysły i wzajemnie się szanowali - zaznacza trenerka świadomej seksualności Anna Zaleska. 
Audio
  • Tabu w seksie - o normach, granicach, trendach (Strefa Prywatna/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: 4 PM production / Shutterstock.com

Tymczasem seksualność człowieka nadal jest tematem tabu. Wiedzy o niej nie wynosi się z domu, nie uczą o niej w szkołach. Zadawanie pytań o seks wiąże się z narażeniem na głupie dowcipy czy niewybredne komentarze. - Trudno wyobrazić sobie dobry, "normalny" seks bez odpowiedniej komunikacji - mówi gość Czwórki i wyjaśnia, że im szybciej nauczymy się komunikować, czego chcemy, co nam się podoba, tym większe mamy szanse na udane życie seksualne. 

Na początku związku "docieramy się bez słów", potem działamy według pewnego wzoru. Jeśli chcemy coś zmienić, musimy porozmawiać o tym z partnerem Anna Zaleska

BDSM, transwestytyzm, fetyszyzm to norma czy już patologia? Czy w kwestii zachowań seksualnych w ogóle daje się wyznaczyć granicę - co jeszcze jest w porządku, a co już nie? Czy to, co skrajne, jest złe? Co to są: seks waniliowym, sfera kink, shibari, spanking, ageplay? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Anna Zaleska (trenerka świadomej seksualności)

Data emisji: 4.09.2018

Godzina emisji: 20.08

kul/ac

Czytaj także

Pewność siebie - siła, która dodaje skrzydeł

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 10:07
To, czy znamy siebie, jak siebie wyrażamy, czy jesteśmy szczerzy może świadczyć o naszej pewności siebie. - To nie jest zdobywanie szczytów czy naprawianie świata - mówi Czwórkowy ekspert. - To codzienność, zapytanie siebie czy jesteśmy wystarczająco dobrzy - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"GPS szczęścia" - jak obierać w życiu właściwy kurs?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 11:00
"GPS szczęścia" to tytuł książki opisujący moment w życiu, o którym przyjęło się także mówić zakręt lub zastój. Jej autorki radzą, co zrobić, kiedy znajdziemy się takiej sytuacji. 
rozwiń zwiń