X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Analiza stylu myślenia. Co motywuje sportowych mistrzów?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 12:38
Silna koncentracja na osiąganie celów i mocno rozwinięte poczucie wewnętrznej kontroli i dyscypliny – to style myślenia, które łączą legendę polskiego boksu zawodowego Przemysława Saletę oraz wieloletniego reprezentanta Polski w piłce ręcznej Karola Bieleckiego. 
Audio
  • MindSonar. Czy mój styl myślenia pomaga w podejmowaniu dobrych decyzji? (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ ShutterStockStudio

System wartości nie jest czymś stałym. To zjawisko, które różni się w zależności od kontekstu dr Katarzyna Pilipczuk

Takie wnioski płyną z analizy, w trakcie której sportowcy zostali poddani drobiazgowemu badaniu przy użyciu nowego narzędzia psychometrycznego - technologii badającej style myślenia, wartości, motywacje oraz potencjał.

- Badanie przeprowadziliśmy za pomocą systemu MindSonar. Dzięki niemu udało nam się zajrzeć do głów mistrzów - mówiła dr Katarzyna Pilipczuk, wykładowca akademicki, certyfikowany trener coachingu, badaczka profili sportowców.

- Zbadaliśmy ich style myślenia, siły napędowe i motywacje, które sprawiają, że osiągają sukces. Staraliśmy się porównać wyniki sportowców uprawiających dyscypliny drużynowe, z tymi, którzy uprawiają swoją dyscyplinę indywidualnie. Wyniki nie były kompletnie różne - wyjaśniała.

Co łączyło motywacje sportowców? Co ich łączy a co dzieli? Czym analiza badająca styl myślenia różni się od sesji u psychologa czy psychoterapeuty? Co wynika z analizy innych grup społecznych, w tym millenialsów? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Kamila Dębczak

Gość: dr Katarzyna Pilipczuk (wykładowca akademicki, certyfikowany superwizor i trener coachingu, badaczka profili sportowców)

Data emisji: 25.02.2019

Godzina emisji: 20.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemoc wobec starszych. Jak jej przeciwdziałać?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 17:23
Za niecałe 20 lat co czwarta osoba w Polsce będzie w wieku senioralnym, a to oznacza, że może też być potencjalną ofiarą przemocy. - Ludzie ci najczęściej są w pozycji zależności od innych, finansowej bądź emocjonalnej. Agresja najczęściej na tym właśnie bazuje - tłumaczyła Maja Kuźmicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyciągnąć psychologię z szafy", czyli dlaczego warto żyć w zgodzie z nauką

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 10:00
Popularyzują naukę, m.in. wiedzę psychologiczną opartą na dowodach naukowych. Marta Michałowska i Dariusz Aksamit uświadamiają, że zawsze - zanim uznamy, że wiemy już wszystko na dany temat - warto weryfikować, skąd wzięły się dane, które właśnie przeczytaliśmy.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Wyszkowska: nie ma "złych" emocji. Są te trudne

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 13:21
- Emocje są trudne do opisania i jeszcze trudniejsze do uświadomienia - mówiła gość Czwórki, psycholog i psychoterapeutka ze Strefy Równowagi, Anna Wyszkowska.
rozwiń zwiń