Michał Czernecki: z miliona dróg wybrałem najlepszą dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 15:50
- Pierwszy raz próbowałem odebrać sobie życie jako 16-latek. Nie chodziło mi jednak o śmierć. Ja tylko desperacko prosiłem o uwagę - opowiada Miechał Czernecki, aktor i współautor książki ""Wybrałem życie".
Audio
  • O sztuce grania z depresją w tle opowiada Michał Czernecki (Strefa Prywatna/Czwórka)
Michał Czernecki na planie serialu TVP Leśniczówka w reżyserii Macieja Żaka
Michał Czernecki na planie serialu TVP "Leśniczówka" w reżyserii Macieja ŻakaFoto: PAP/TVP

Po spotkaniach z czytelnikami mogę powiedzieć, że ta książka jest jak lustro. Ludzie widzą w niej siebie Michał Czernecki

Dziś Michał Czernecki jest jednym z najbardziej wziętych polskich aktorów. Występuje w teatrach, filmach i popularnych serialach telewizyjnych. Ze swoją niełatwą przeszłością rozliczył się w książce "Wybrałem życie". - To nie jest życzeniowy i autobiograficzny projekt, tylko rozmowa z drugim człowiekiem - opowiada gość Czwórki.  

Michał Czernecki opowiada także doświadczeniu depresji i walce o siebie i swoje marzenia, o potrzebie rozmowy o emocjach, o miłości, męskich przyjaźniach oraz o byciu ojcem.

Kultura social mediów przeczy starości i umieraniu. Tymczasem to niezaprzeczalna rzecz, wspólna wszystkim ludziom Michał Czernecki

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Michał Czernecki (aktor, współautor książki "Wybrałem życie")

Data emisji: 9.04.2019

Godzina emisji: 20.08

kul

Czytaj także

Trauma. Czy czas naprawdę leczy rany?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 15:50
- Nie należy mylić traumy ze stresorami codziennego dnia. Nasz mózg, np. gdy zasypiamy, świetnie przetwarza codzienne, małe stresy. Wówczas rano wstajemy i czujemy, że "już jest dobrze". Trauma to takie uderzenie, które nas zmienia i po którym nic już nie jest takie samo - mówi psychoterapeutka Bernadetta Głębicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Normalność nie istnieje? Na czym polega "błąd Kartezjusza"?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 13:52
- Pojęcie normalności to efekt tzw. błędu Kartezjusza. Wielkiemu uczonemu zarzuca się, że popełnił błąd zasadniczy. Wprowadził w naszą mentalność, kulturę, a nawet cywilizację myślenie w kategoriach normy, czyli racjonalne myślenie o świecie - mówił dr Leszek Mellibruda, psycholog społeczny i biznesu.
rozwiń zwiń