X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobiety nie są z Wenus, a przeciwieństwa się nie przyciągają? Psychologiczne stereotypy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 13:47
Czy to prawda, że przeciwieństwa się przyciągają, a lewa półkula mózgu dominuje nad prawą? Że kobiety są z Wenus, mężczyźni z Marsa, a słuchanie muzyki Mozarta ma wpływ na rozwój inteligencji? O mitach psychologii popularnej w audycji Jakuba Jamrozka.
Audio
  • Obalamy mity psychologiczne (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dean Drobot/Shutterstock.com

Intuicja to tak naprawdę pochodna naszej wiedzy i doświadczeń. Dlatego czasem warto jej słuchać Katarzyna Kaźmierczak

- Każdy z nas stara się być dziś po trosze psychologiem, to wynika nie z naszej wiedzy, ale tendencji do upraszczania i generalizowania otaczającej nas rzeczywistości, Wnioski wyciągamy często na bazie doświadczeń, jakie mamy i doświadczeń innych ludzi - tłumaczyła Katarzyna Kaźmierczak. W programie omawialiśmy niektóre tezy, tworzone na własny użytek przez psychologów - amatorów, m.in. to, że słuchanie muzyki klasycznej podnosi poziom naszej inteligencji. - To wygodne zwłaszcza dla ludzi, którzy rzeczywiście jej słuchają. Badania jednak wykazały, że efekty, jeśli się pojawiają, są bardzo krótkotrwałe - mówiła rozmówczyni Jakuba Jamrozka.

Czy to prawda, że zapisywanie swoich celów na kartkach poprawia naszą efektywność w ich osiąganiu? Czy kolor zielony naprawdę nas uspokaja, a czerwony denerwuje? Czy przekaz podprogowy naprawdę istnieje, a jeśli tak to jak działa? I jak przeprowadza się takie badania? Czy jest metaanaliza? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.  

W programie z ekspertką rozmawialiśmy także o tym, kim są ludzie nieprzeciętni. ZOBACZ WIĘCEJ "Nieprzeciętni 2019" >>>

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: Katarzyna Kaźmierczak (trenerka, coach, konsultantka HR)

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 20.09

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stwardnienie rozsiane - choroba o tysiącu twarzy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 12:18
SM to nieuleczalna choroba układu nerwowego. Nazywana jest chorobą tysiąca twarzy, ponieważ u każdego pacjenta przebiega ona inaczej. Jak radzi sobie z nią Magda?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Normalność nie istnieje? Na czym polega "błąd Kartezjusza"?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 13:52
- Pojęcie normalności to efekt tzw. błędu Kartezjusza. Wielkiemu uczonemu zarzuca się, że popełnił błąd zasadniczy. Wprowadził w naszą mentalność, kulturę, a nawet cywilizację myślenie w kategoriach normy, czyli racjonalne myślenie o świecie - mówił dr Leszek Mellibruda, psycholog społeczny i biznesu.
rozwiń zwiń