X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rak piersi. Jak ważne jest wsparcie najbliższych?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 11:30
Zaawansowany rak piersi dotyka 30 procent kobiet, u których nowotwór rozpoznano we wczesnym stadium. Chorują bardzo młode dziewczyny, które dopiero wchodzą w dorosłość. Jak je wesprzeć i jak wesprzeć wspierających?
Audio
  • Czym jest BreastFit i na czym może polegać wsparcie osoby chorej na raka piersi? (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstiock.com/Photographee.eu

kobieta rak piersi 1200.jpg
Fundacja OmeaLife. Wsparcie dla młodych kobiet chorych na raka piersi

Dzięki licznym kampaniom edukacyjnym świadomość Polaków w zakresie profilaktyki w wykrywaniu raka piersi możliwie na wczesnym etapie rośnie. Od lat wpisuje się w nie akcja BreastFit. Kobiecy biust, męska sprawa, w którą angażują się panowie ćwiczący crossfit. 

- Kobiecy biust to męska sprawa już od urodzenia, bo mężczyzna korzysta z piersi mamy, gdy jest niemowlakiem. Gdy idziemy dalej, to te piersi towarzyszą w różnej formie przez całe życie - mówi Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej. - Mężczyźni są braćmi, partnerami, mężami, ojcami, wujkami - dodaje. 

Chorujące na raka piersi kobiety nadal prowadzą normalne życie. Normalne życie między jedną a drugą chemią, jedną, a drugą operacją. Nadal jesteśmy żonami, matkami, chodzimy do pracy Ewa Grabiec-Raczek

Cross-fitowcy włączyli się do akcji BreastFit, a nawet sami wyszli z inicjatywą. W kalendarzu, będącym częścią akcji, pokazują swe ciała i zachęcają do badań i wspierania kobiet. Pokazują, że mężczyzna może być partnerem kobiety w każdym momencie, może być pomocny kobiecie również na etapie diagnostyki. 

Czego brakuje kobietom podczas walki z rakiem? Czego kampania BreastFit uczy mężczyzn, a także kobiety, które chorują? Czy bycie wsparciem jest trudne? Na czym polega pomoc psychoonkologa? O tym m.in. w rozmowie ze "Strefy prywatnej". 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Ewa Grabiec-Raczek (prezes zarządu Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum), Anna Kupiecka (prezes Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej) 

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 20.08

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fundacja OmeaLife. Wsparcie dla młodych kobiet chorych na raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 10:32
- Chciałyśmy stworzyć grupę wsparcia i być partnerem w tym trudnym procesie leczenia dla młodych kobiet chorych na raka piersi. Gdy same szukałyśmy takiej organizacji, nie mogłyśmy nic znaleźć - mówią współzałożycielki Fundacji OmeaLife.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychologia pozytywna. Zamiast doskonalić wady, skupmy się na zaletach

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 08:06
Polskie nastolatki zajmują pierwszą pozycję pośród 42 krajów pod względem negatywnej samooceny, a zaledwie 4 na 100 kobiet uważa się za atrakcyjne. 84 proc. Polek poddałoby się zabiegowi chirurgii estetycznej, gdyby miało na to środki. Skąd bierze się taka krytyczna ocena?
rozwiń zwiń