Fundacja OmeaLife. Wsparcie dla młodych kobiet chorych na raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 10:32
- Chciałyśmy stworzyć grupę wsparcia i być partnerem w tym trudnym procesie leczenia dla młodych kobiet chorych na raka piersi. Gdy same szukałyśmy takiej organizacji, nie mogłyśmy nic znaleźć - mówią współzałożycielki Fundacji OmeaLife.
Audio
  • Ewelina Puszkin i Magdalena Kardynał z Fundacji OmeaLife o pomocy dla młodych kobiet chorujących na raka piersi (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Lopolo

W niedzielę 4 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Walki z Rakiem ustanowiony 18 lat temu w Paryżu. Jak udawadniają założycielki Fundacji OmeaLife, rak to nie musi być wyrok, nawet wtedy, gdy stoimy u progu dorosłego życia, a diagnoza lekarzy przyprawia o najczarniejsze myśli.


Czytaj także
rak piersi nowotwór 1200.jpg
Boisz się raka? Idziesz na badania?

Zanim bohaterki audycji, Ewelina Puszkin i Magdalena Kardynał, zaczęły pomagać innym kobietom, same również zmagały się z rakiem piersi. - Spotkałyśmy się pod gabinetem naszego wspólnego onkologa i tam zawiązała się między nami przyjaźń. Wspierałyśmy się w czasie najtrudniejszych chwil w naszym życiu. Oprócz tego, że razem przechodziłyśmy przez chorobę nowotworową piersi, stworzyłyśmy fundację, która ma na celu wspieranie innych młodych kobiet, które walkę z chorobą mają przed sobą - tłumaczyły w Czwórce.

Skąd wzięła się nazwa Fundacji OmeaLife? Co jej współzałożycielki uznają za najtrudniejsze w chorobie nowotworowej? Jak dbać o siebie, zajmować się sprawami zawodowymi, nie zaniedbywać rodziny i realizować nowe cele mimo choroby? Posłuchaj nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"
Prowadzi Jakub Jamrozek
Goście: Ewelina Puszkin, Magdalena Kardynał (Fundacja OmeaLife)
Data emisji: 1.02.2018
Godzina emisji: 20.07

pg/kul

Czytaj także

Światowy Dzień Onkologii. Jak nie dać się rakowi?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 15:30
Na całym świecie rośnie zachorowalność na nowotwory. Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Onkologii porozmawiamy o badaniach profilaktycznych, które są jedyną metodą wczesnej diagnostyki raka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zawsze Pier[w]si". Biegiem po zdrowie z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 11:12
22 października w warszawskim Parku Szczęśliwickim dziennikarki radiowej Czwórki stanęły ramię w ramię z naszymi Słuchaczkami na starcie Biegu Kobiet Anita Zawsze Pier[w]si. Czwórkowego PlanAir można było wysłuchać w audycji 4 Bieg.
rozwiń zwiń