Nieprzeciętni 2020. Sprawdzamy, co słychać u finalistów z ubiegłych lat

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 11:58
Trwa plebiscyt Nieprzeciętni 2020. Rozmawialiśmy z finalistami i laureatami poprzednich odsłon. - Zwycięstwo dało mi dużą motywację, by wciąż się rozwijać - mówił Mateusz Zaremba, zwycięzca z 2017 roku. 
Audio
  • Rozmowa z Mateuszem Zarembą i Julią Święch, cz. 1. (Strefa prywatna/Czwórka)
  • Rozmowa z Mateuszem Zarembą i Julią Święch, cz. 2. (Strefa prywatna/Czwórka)
- Chciałbym teraz realizować różne projekty, spełniać nie tylko swoje marzenia. Chciałbym, by świat był szczęśliwszy - mówił po zakończeniu Gali Nieprzeciętni 2017 Mateusz Zaremba.
- Chciałbym teraz realizować różne projekty, spełniać nie tylko swoje marzenia. Chciałbym, by świat był szczęśliwszy - mówił po zakończeniu Gali Nieprzeciętni 2017 Mateusz Zaremba.Foto: Czwórka

NIEPRZECIETNI 1200.jpg
NIEPRZECIĘTNI 2020 - zgłoś się do plebiscytu! >>>

Mateusz Zaremba, laureat plebiscytu Nieprzeciętni 2017 budował rakiety kosmiczne, grał na trzech instrumentach, wykonał też rekonstrukcję satelity REM, która trafiła potem na jedną z wiedeńskich wystaw. Miał wówczas 19 lat. - Dużo się działo w moim życiu i to było męczące, ale dawało niesamowitą satysfakcję. Działałem z ludźmi, którzy byli otwarci na moje pomysły. Każdy kolejny projekt, w którym brałem udział, dawał mi siłę, by wkraczać w następny - mówił Mateusz Zaremba. Dziś, trzy lata później Mateusz Zaremba studiuje, pisze pracę inżynierską, i pracuje m.in. nad rakietą, która znaleźć się ma w kosmosie. Właśnie przygotowuje się do sesji egzaminacyjnej, choć - jak podkreśla - wciąż oczywiście nie wiadomo, w jakiej formie się ona odbędzie.

POSŁUCHAJ TAKŻE Co o Nieprzeciętnych 2020 mówi dyrektor - redaktor naczelna Czwórki, Hanna Dołęgowska >>>

nieprzeciętni gala brańka 1200.jpg
Nieprzeciętni 2020. Co słychać u finalistów z poprzednich lat?

Do Nieprzeciętnych zgłosili go dziadkowie i brat. - To była dla mnie duża niespodzianka, o wszystkim dowiedziałem się, dopiero gdy już trzeba było podpisać wszelkie zgody - wspominał w rozmowie z Czwórką. Jak tłumaczył, zwycięstwo w plebiscycie dało mu motywację, by wciąż się rozwijać i realizować się zawodowo. - To taka siła do działania, by robić jeszcze więcej, jeszcze bardziej się starać - mówił w rozmowie z Czwórką.

NIEPRZECIĘTNI 2020 - ZGŁOSZENIA DO PLEBISCYTU >>> 

W programie rozmawialiśmy także z Julią Święch, która w 2019 roku znalazła się w finale konkursu jako "testerka marzeń". - Testowanie marzeń to po prostu realizowani ich. Zamiast wyobrażać sobie to, co moglibyśmy osiągnąć, róbmy to - tłumaczyła finalistka, która jeszcze kilka lat temu marzyła m.in. o tym, by być dyrygentem. - Nie mam jeszcze zawodu, szkoła zajmowała mi zbyt dużo czasu, a chciałam pogodzić ją z możliwością realizowania własnych pasji, więc przeszłam na początku liceum na edukację domową i praktykowałam ją przez trzy lata - wspominała. 

***

W ramach akcji Nieprzeciętni 2020 Czwórka szuka ludzi, którzy mają nietypowe pasje i tworzą nieprzeciętne rzeczy. Od 16 marca do 19 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia kandydatów spośród rodziny i znajomych lub zgłosić się samemu poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej http://czworka.online lub poprzez wysłanie wiadomości na adres nieprzecietni@polskieradio.pl. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18. a 35. rokiem życia. Zwycięzcę poznamy 25 czerwca.

ZOBACZ WIĘCEJ Nieprzeciętni 2019 - relacja z gali finałowej >>>

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Weronika Puszkar

Gość: Mateusz Zaremba (laureat 2017), Julia Święch (finalistka 2019)

Data emisji: 30.03.2020

Godzina emisji: 20.09

kd

Czytaj także

Jak popkultura reaguje na problemy społeczne?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 12:20
Nagrodzona pięcioma statuetkami Grammy Billie Eilish zdobyła serca swoich fanów m.in tym, że w piosenkach opowiada o problemach psychicznych z jakimi się zmagała. Ale do depresji przyznaje się coraz więcej znanych osób - artystów, blogerów i youtuberów. Piszą oni także o swoich uczuciach w odniesieniu do obecnej sytuacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2020. Co słychać u finalistów z poprzednich lat?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 10:00
Ruszył plebiscyt Nieprzeciętni 2020. Rozmawialiśmy z finalistami i laureatami poprzednich odsłon. - Dla mnie to tak naprawdę Plebiscyt multiplikacji dobra. Udział w tym wydarzeniu zmienił bardzo wiele w moim życiu - mówił w rozmowie z Czwórką Michał Brańka, zwycięzca z 2018 roku. 
rozwiń zwiń