Wystartował plebiscyt Nieprzeciętni 2020. "Szukamy ludzi wyjątkowych"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 10:05
Czwórka szuka ludzi, którzy mają nietypowe pasje i tworzą nieprzeciętne rzeczy. To wszystko sprawia, że można określić ich mianem wyjątkowych. - Nieprzeciętni są wśród nas - mówi dyrektor - redaktor naczelna Czwórki, Hanna Dołęgowska.
Audio
  • O tegorocznej odsłonie Nieprzeciętnych opowiada szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Hanna Dołęgowska, dyrektor redaktor naczelna Czwórki
Hanna Dołęgowska, dyrektor redaktor naczelna CzwórkiFoto: Katarzyna Cyrulska/Czwórka

Plebiscyt Nieprzeciętni 2020 wystartował 16 marca. - Jeśli ktoś robi coś niezwykłego, czy ma wyjątkowy pomysł na siebie bądź innych, warto taką osobę zgłosić, albo ona sama może się do nas zgłosić - mówiła szefowa Czwórki w audycji "Pierwsze słyszę" Kamila Jasieńskiego. - Dzięki temu można rozpropagować wspaniałe idee i inicjatywy - podkreślała. - Chodzi nam o to, by to był ktoś, komu chce się żyć, kto ma pasje i potrafi zarażać nimi innych.

NEPRZECIĘTNI 2020 - ZGŁOSZENIA DO PLEBISCYTU >>>


nieprzecietni_1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Plebiscyt Nieprzeciętni 2019 >>>

Jak wspominała, jednym z laureatów "Nieprzeciętnych" był Michał Brańka, działacz akcji "Czerwone noski", który na co dzień pomaga chorym dzieciom. Wśród zwycięzców znalazł się też Mateusz Zaremba, który współtworzył rakiety kosmiczne, cewki Tesli, czy roboty minisumo, a przy okazji znajdował czas, by działać na rzecz innych. W ubiegłym roku Plebiscyt zwyciężył Michał Duchniewicz, który w tej chwili jest studentem medycyny w Cambridge, zasiada też w tegorocznej kapitule.

ZOBACZ TAKŻE Nieprzeciętni 2019. Wielka gala - sprawdź, co się działo [GALERIA] >>>


nieprzeciętni1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Plebiscyt Nieprzeciętni 2018 >>>

Wśród członków kapituły znaleźli się też Dtekk, czyli pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival, Sara Kordowska - wokalistka, zwyciężczyni trzeciej odsłony konkursu radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno", a także Dawid Godziek - zawodnik czołówki światowej ekstremalnych dyscyplin rowerowych. W kapitule zasiadają też: Rafał Masny - współtwórca Abstrachuje.TV, jednego z najpopularniejszych polskich kanałów na YouTube, Aleksandra i Piotr Stanisławscy - dziennikarze naukowi, autorzy "Crazy Nauka", najpopularniejszego i największego bloga popularnonaukowego w Polsce oraz Areta Szpura - współzałożycielka marki modowej Local Heroes, obecnie aktywistka ekologiczna. Jury przewodzi dyrektor - redaktor naczelna Czwórki Hanna Dołęgowska. 

POSŁUCHAJ TAKŻE Nieprzeciętni 2018 Pablopavo i Ludziki zagrali w Czwórce na żywo >>>


Pierwszy etap tegorocznego konkursu potrwa do 19 kwietnia. Do tego czasu można zgłaszać kandydatów m.in. poprzez stronę internetową Czwórki oraz na naszych profilach społecznościowych, a także tradycyjnie, drogą mailową na adres nieprzecietni@polskieradio.pl. Nazwisko najbardziej Nieprzeciętnego poznamy na uroczystej gali finałowej, planowanej na 25 czerwca.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński 

Data emisji: 16.03.2020

Godzina emisji: 8.15

kd/kul

Czytaj także

Słuchaj Polskiego Radia - nuda Ci nie grozi. Sprawdź, co w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 10:00
Zapraszamy na sety DJ-skie, nie zabraknie praktycznych informacji dla studentów, będziemy też podpowiadać, jak uczyć się online i śledzić naukowe doniesienia. Wszystkie anteny Polskiego Radia wprowadzają dodatkowe audycje, m.in. programy poradnikowe i edukacyjne. 
rozwiń zwiń