Zaduma i smutek - przeżywanie żałoby

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 12:11
Temat śmierci to w Polsce tabu, ale podejmowanie go jest, jak przekonują terapeuci, bardzo potrzebne osobom, których dotyczy bezpośrednio.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Antonio Guillem/Shutterstock.com

Tuż przed świętem 1 listopada zastanowimy się nad ideą żałoby. Jest ona nie tylko osobistym przeżywaniem utraty bardzo bliskiej osoby. Dotyczy także rodziny, przyjaciół czy kolegów z pracy osoby, pogrążonej w smutku.

Posłuchaj:

Jak radzić sobie ze śmiercią, jak o niej mówić, jak wspierać osoby w żałobie? O tym porozmawiamy z Izabelą Kielczyk, terapeutą i psychologiem.

***

Na audycję "Strefa Prywatna" w czwartek (29.10) po godz. 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia
Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Najtrudniej jest rezygnować z rzeczy, z których trzeba rezygnować"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 00:30
- Wydaje nam się, że powinniśmy robić szybciej, więcej i bardziej, a dzisiejsze czasy wymagają, żeby robić mniej a mądrzej. Ważniejsze od prawidłowego wykonywania zadań jest to, żeby wykonywać właściwe zadania. Znalezienie tego, co jest właściwym zadaniem do zrobienia - mówiła Anita Michalska, prowadząca w Czwórce webinar "Zarządzanie energią, koncentracją i zadaniami".
rozwiń zwiń