Mózg jest czuły i emocjonalny!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 08:32
"Wydaje się, że mózg to nieczuła maszyna do liczenia – biologiczny komputer. Nic bardziej mylnego! Mózg jest bardzo towarzyski, emocjonalny i prospołeczny" - to słowa Urszuli Dąbrowskiej, która będzie naszym gościem. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: agsandrew/Shutterstock

Strach panika 1200.jpg
Jak okiełznać lęk? Myśl o tym, co tu i teraz

Czytaj także:

Biolog, popularyzator nauki, prowadząca podcast "Dla mózgu", autorka "Życia towarzyskiego mózgu" podkreśla, że "mózg lubi się śmiać, plotkować, spotykać ze znajomymi i budować więzi. Jak szkodliwa może być niechciana samotność, pokazuje nam teraz przymusowa izolacja". 

O mózgu, jego emocjach i o tym, jak na najważniejszą część naszego układu nerwowego wpływa pandemia porozmawiamy w "Strefie prywatnej". 

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" we wtorek (02.02) o godzinie 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia mózg
Czytaj także

Maria Rotkiel: nasz mózg nie nadąża za tempem ewolucji

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 19:56
Dlaczego korzystanie z Instagrama uruchamia w mózgu te same obszary, które kiedyś służyły nam przy polowaniu na dzikie zwierzęta? Co się dzieje z naszą pamięcią, kiedy podczas jazdy samochodem zdajemy się wyłącznie na GPS-a?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Błędy poznawcze - jak mózg płata nam figle?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 13:50
Nasze postrzeganie rzeczywistości i pamięć nie są fotograficzne - to oznacza, że w dużej mierze po prostu interpretujemy to, co widzimy - na podstawie m.in. dotychczasowych doświadczeń, zamiast patrzeć obiektywnie.
rozwiń zwiń