Matury 2022. "Strefa Relaksu" - jak skutecznie wypocząć przed maturą?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 13:18
Odpoczywać trzeba umieć! W Czwórkowej "Strefie Relaksu 3.0" w "Strefie Prywatnej" poszukamy najlepszych, sprawdzonych, a jednocześnie niecodziennych sposobów na relaks.
Zawsze jest dobry czas, żeby włączyć Czwórkę.
Zawsze jest dobry czas, żeby włączyć Czwórkę.Foto: shutterstock
"Strefie Prywatnej" powrócimy do "Strefy Relaksu", w której udowodnimy, że zdrowy i efektywny odpoczynek to nie tylko sen, a także zdradzimy, jak się zrelaksować skutecznie, zregenerować siły i nabrać ich przed egzaminami dojrzałości.

Będzie czas na aktywności i "dolce far niente". Wszystko po to, żeby w trakcie matur pozwolić sobie na oddech. Do Czwórkowych "Stref Relaksu" zaprosimy Was w trzy pierwsze czwartki maja, czyli 5.05, 12.05, 19.05.

W audycjach sprawdzimy, czy dźwięk może uspokajać. Powiemy, jaki rodzaj dźwięku jest najbardziej kojący, a także, jak wygląda sesja relaksacyjna z misami tybetańskimi. Gościem Czwórki 5.05 będzie Maya Baczyńska, muzyk, pedagog, absolwentka UMFC, na co dzień zajmuje się sesjami z misami tybetańskimi

W kolejnej odsłonie cyklu sprawdzimy, czy zapach może relaksować, powiemy także, które z zapachów są dla nas zdrowe, zdrowie i relaksujące jednocześnie, którymi aromatami warto się otaczać, a których należy raczej unikać? Na temat zapachów, które są wokół nas porozmawiamy z Martą Siembab, senselierem.

Tuż przed maturalnymi wyzwaniami udowodnimy także, że odpoczynek to sztuka, którą warto opanować, i "odpoczywać trzeba umieć". W Czwórkowej "Strefie Relaksu 3.0" w Strefie Prywatnej poszukamy najlepszych i niecodziennych sposobów na relaks. W tym celu sprawdzimy wraz z fizjoterapeutą, co w naszym ciele sprawia, że jesteśmy zrelaksowani i na ile w relaksacji naszego mózgu pomaga dobrze zrelaksowane ciało. Wraz z psychologiem podpowiemy zaś, w jaki sposób fizyczny odpoczynek związany jest z naszymi emocjami. 

Sprawdź także:

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Matura 2021. Matematyka - praktyczne kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 15:00
Pomagamy Wam przygotować się do matury z matematyki. W materiale znajdziecie m.in. sposoby na rozwiązywanie zadań i problemów z takich obszarów tematycznych jak funkcja kwadratowa, rachunek prawdopodobieństwa, statystyka czy logarytmy.
rozwiń zwiń