Masz w sobie ducha przywódcy? Zostań liderem

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 09:10
W audycji sprawdzimy, w jaki sposób działa Akademia Liderów. To program organizowany przez Fundację Świętego Mikołaja.
Kto ma predyspozycje liderskie?
Kto ma predyspozycje liderskie?Foto: Ihor Bulyhin/Shutterstock.com

W ramach programu przez rok młodzież o liderskim potencjale realizuje swoje pierwsze projekty obywatelskie, społeczne, historyczne lub na rzecz środowiska naturalnego.

W czasie sesji letniej uczestnicy przechodzą szkolenie z zakresu liderstwa, planowania i prowadzenia zespołu. Jakie cechy powinien mieć lider? Jak zbudować autorytet wobec zespołu? Jakie projekty do tej pory udało się zrealizować? To sprawdzimy w poniedziałkowy wieczór w Czwórce. 

Fundacja Świętego Mikołaja to organizacja, która na polskim rynku działa od 1998 roku. "Nasza misja to rozumieć i pomagać. Chcemy pomagać mądrze, tak jak nasz patron - biskup św. Mikołaj. Wspieramy dzieci w ich rozwoju i edukacji. Prowadzimy ogólnopolski program Stypendia św. Mikołaja. Pomagamy dzieciom z Ukrainy i dzieciom w syryjskim Aleppo. Naszą misją jest: rozumieć i pomagać" - piszą organizatorzy inicjatywy. 

Organizowana przez tę instytucję Akademia Liderów to program szkoleniowy dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w wieku od 16. do 20. roku życia, które chcą nauczyć się prowadzić własne projekty. Udział w Akademii oznacza m.in. bezpłatny udział w szkole letniej, wsparcie tutora oraz całoroczne stypendium. W maju trwają rozmowy kwalifikacyjne, po zakończonym naborze kandydatów, a w czerwcu ogłoszone zostaną nazwiska tegorocznych uczestników programu.

***

***

Na audycję "Strefa Prywatna" zapraszamy w poniedziałek (09.05) po godz. 20.05. Program poprowadzi Weronika Puszkar.

kd

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń